O nas

Centrum Komputerowych Sieci Rozległych (CKSR) jest jednostką koordynującą budowę Miejskiej Sieci Komputerowej BIAMAN w Białymstoku i jest jej operatorem.

MSK BIAMAN prowadzi działalność telekomunikacyjną na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej polegającą na:

• eksploatacji własnej światłowodowej sieci transmisji danych,
  • świadczeniu usług dostępu do sieci INTERNET,
  • świadczeniu usług transmisji danych, w tym międzynarodowej transmisji danych,
  • świadczeniu usług dzierżawy łączy telekomunikacyjnych.

Ponadto oferuje usługi w zakresie:

• budowy sieci korporacyjnych w ramach struktury MSK BIAMAN POL34/622 oraz Pionier (obszar Rzeczypospolitej Polskiej),
  • szkolenia z zakresu sieci komputerowych, MSK BIAMAN prowadzi Regionalną Akademię Sieci CISCO (przygotowuje do egzaminu certyfikującego CCNA i CCNP),
  • budowy monitoringu wizyjnego.

Statutowym zadaniem sieci BIAMAN jest zapewnienie łączności sieciowej dla środowiska naukowego miasta Białegostoku i Białowieży.

Od dnia 20 grudnia 1994 roku kiedy to Rektorzy sześciu wyższych uczelni podpisali porozumienie środowiskowe dotyczące budowy sieci komputerowej, MSK BIAMAN integruje społeczeństwo informacyjne. Uczelnie i jednostki naukowe wchodzące do rady użytkowników:

Sprawdź jak działa nasza sieć.

INTERNET – STUDENCI!!!

Informacje dotyczące dostępu do Internetu w Domach Studenta i Hotelu Asystenta dostępne są na stronie: http://studenci.biaman.pl