22 kwietnia 2023 roku – kolejne zajęcia

18-04-2023

Szanowni Państwo,

Informujemy, że najbliższe spotkanie w ramach PB BUD odbędzie się już 22 kwietnia 2023 roku (sobota).

Tło liczb losowych i nieskończonychNiezwykłe liczby Fibonacciego

W czasie zajęć opowiemy, dlaczego liczby Fibonacciego, tworzące ciąg Fibonacciego są takie niezwykłe. Uczestnicy sami odkryją zasadę tworzenia kolejnych liczb tworzących ten najsłynniejszy ciąg, dowiedzą się też, gdzie w życiu codziennym można je spotkać. Zdradzimy również, co wspólnego mają z tymi liczbami galaktyki, tornada oraz… Leonardo da Vinci.

Maszyna do cięcia laserem światłowodowym przecina metalową płytkę. Zaawansowany technologicznie proces produkcji blach za pomocą maszyny do cięcia laserowego.Nowoczesne technologie wytwarzania – cięcie i drukowanie 3D

Podczas zajęć Studenci dowiedzą się co to jest cięcie laserowe. Ogromne możliwości oraz przede wszystkim bardzo wysoka dokładność odwzorowania kształtów sprawia, że obróbka laserowa jest tak bardzo popularna. Dodatkowo, sterowanie komputerowe eliminuje konieczność wcześniejszego wykonania skomplikowanych i kosztownych narzędzi lub wykrojników. Maszyna laserowa umożliwia personalizację np. zabawek, wyrobów artystycznych i rzemieślniczych, pamiątek, ozdób świątecznych oraz prezentów, a także wycinanie modeli architektonicznych i wypełnień.

Zajęcia odbędą się zgodnie z harmonogramem w godzinach 15:00-17:00.

Prosimy o przybycie do Punktu Informacyjnego co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć w celu uzupełnienia formalności.​

Punkt Informacyjny znajdować się będzie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45C, 15-351 Białystok).

Mapa Kampusu Politechniki Białostockiej