Rekrutacja na staże studentów

07-06-2023

Serdecznie zapraszamy studentów, którzy jeszcze nie brali udziału w projekcie „ZIREG – Zintegrowany Program Politechniki Białostockiej na rzecz Rozwoju Regionalnego” do realizacji staży opartych na wysokiej jakości programie z praktycznym wykorzystaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji nabytych w ramach studiów.

Rekrutacja odbywać się będzie w dniach 07.06.2023 r. – 22.06.2023 r.

Grupa docelowa:

Studenci studiów stacjonarnych na kierunkach:

• Leśnictwo sem. IV studia stacjonarne I stopnia
  • Elektronika i Telekomunikacja sem. IV studia stacjonarne I stopnia
  • Matematyka Stosowana sem. IV studia stacjonarne I stopnia – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, sem. IV studia stacjonarne I stopnia
  • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, sem. II studia stacjonarne II stopnia
  • Inżynieria meblarstwa, sem. VI studia stacjonarne I
  • Inżynieria biomedyczna, sem. VI studia stacjonarne I stopnia

Ważne informacje:

Rodzaj stażu: krajowy

Liczba planowanych staży: 37

Wymiar stażu: IV edycja – 240 godzin (co najmniej 20 godzin zadań stażowych wykonywanych w tygodniu)

Wynagrodzenie całkowite: wynagrodzenie za Staż wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne opłacane przez Uczelnię wyniesie 5 640,00 złotych (wypłacane w miesięcznych ratach)

Więcej informacji: REGULAMIN Projektu ZIREG oraz Regulamin staży IV EDYCJA

HARMONOGRAM REKRUTACJI (IV edycja)

07.06.2023 – 22.06.2023 – elektroniczna rekrutacja kandydatów poprzez aplikowanie na daną ofertę danego Wydziału w zakładce Staże UE na stronie https://biurokarier.pb.edu.pl/strefa-studenta/staze-ue

23.06.2023 – 06.07.2023 – Wstępne Badanie Indywidualnych Kompetencji (WBIK), decyzja w sprawie zakwalifikowania na staż, opracowanie indywidualnego programu stażu, podpisanie umów na odbycie stażu,

lipiec/sierpień 2023 r. – rozpoczęcie stażu w wybranej firmie

GŁÓWNE KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ PODCZAS KWALIFIKACJI NA STAŻ:

1. średnia ocen uzyskanych w toku studiów, zweryfikowana przez pracownika dziekanatu z danego Wydziału Politechniki Białostockiej, odpowiednio:
    Średnia ocen       Liczba punktów4,6 – 5,00            5 pkt4,59 – 4,44          4 pkt4,39 – 4,00          3 pkt3,99 – 3,50          2 pkt3,49 – 3,00          1 pkt
  2. udokumentowane: osiągnięcia naukowe lub projektowe, zaangażowanie w działalność kół naukowych, działalność w samorządzie, wolontariat, znajomość języków obcych (3 pkt.) oraz inne indywidualne kryteria określone przez przedsiębiorstwa, zgodne z ich polityką programów stażowych (po 1 pkt.)
  3. pozostałe kryteria z Wniosku o staż – od 1 pkt. do 5 pkt.
  4. wynik Wstępnego Badania Indywidualnych Kompetencji (WBIK).

WAŻNE DOKUMENTY:

Regulamin staży IV EDYCJA

Formularz-Wstepnego-Postazowego-Badania-Indywidualnych-Kompetencji-WBIK-PBIK (2)

Zalacznik-nr-1a-do-Regulaminu-stazy-Decyzja (5)

Zalacznik-nr-1-do-Regulaminu-stazy-Wniosek-o-staz (5)