Szkoła Doktorska w Office 365

14-09-2022
Microsoft Outlook
Konta studenckie w Office 365 zostaną zmienione w oficjalne konto Szkoły Doktorskiej a słuchacze Szkoły Doktorskiej komunikować się z Uczelnią powinni wyłącznie za pomocą konta mailowego dostępnego w usłudze Office 365.

Prywatne adresy mailowe dostępne w USOSweb zostaną zamienione na adres uczelniany w domenie @sd.pb.edu.pl. W związku z tym cała korespondencja m.in. z systemu USOS wpłynie na pocztę w Office 365.

Działania zgodne są z Uchwałą nr 186/XX/XVI/2022  w sprawie uchwalenia „Regulaminu Studiów Politechniki Białostockiej”, gdzie pojawia się informacja o oficjalnym kanale komunikacji ze słuchaczami Szkoły Doktorskiej. Od dnia zmiany, będzie poczta w domenie @sd.pb.edu.pl. Zatem, proszę nie wysyłać e-maili z prywatnych skrzynek, gdyż będą one ignorowane.

Przypominamy, że społeczność akademicka Politechniki Białostockiej posiada elektroniczną pocztę studencką oraz usługi MS Office 365. W celu rozpoczęcia korzystania z pakietu MS Office, w tym z poczty elektronicznej, należy zalogować się do witryny MS Office (1) przy użyciu loginu w postaci imie.nazwisko@sd.pb.edu.pl. Następnie należy wybrać w lewym górnym rogu opcję „Uruchamianie aplikacji” (2) i z widocznych aplikacji należy wybrać „Outlook” (3).

Poczta w Office

Informacje dotyczące loginu do MS Office 365 (5) znajdują się w systemie USOSweb w zakładce „Mój USOSweb” (4)

Logowanie poprzez Centralny System Uwierzytelniania (CAS) do USOSweb, mobilny USOS PB, CKZ, APD nie będzie dostępne przez prywatny adres e-mail.
Nie pamiętasz hasła do Office 365? Zresetuj.  Ważne jest by adres do odzyskiwania był taki sam jak ten w systemie USOS. Zatem od teraz jest to adres imie.nazwisko@sd.pb.edu.pl.

Reset hasła w Usosweb

Uwaga!