Kwoty dofinansowania w ramach Programu Mieszkanie dla absolwenta

09-07-2024
"Logotyp. Na zielonym tle na środku biały napis S-A-M!. Pod spodem napis Samodzielność-Aktywność-Mobilność!. W prawym dolnym rogu logotyp PFRON przedstawiajacy tulipan oparty o tyczke."

PFRON ogłosił maksymalne kwoty dofinansowania w 3 kwartale 2024 roku w ramach Programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla absolwenta.

Mieszkanie dla absolwenta” to program PFRON przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością, które kończą edukację oraz chcą samodzielnie i niezależnie rozpocząć aktywność zawodową, a na przeszkodzie stoi im brak własnego mieszkania w miejscowości, gdzie rozpoczęli pracę lub zamierzają ją podjąć.

Jeśli złożysz oświadczenie, że nie jesteś właścicielem mieszkania ani nie przysługuje Ci spółdzielcze prawo do lokalu w miejscowości, w której pracujesz lub poszukujesz pracy, możesz uzyskać dofinasowanie do wynajmu mieszkania, które spełnia twoje indywidualne kryterium dostępności. Dofinansowanie do wynajmu takiego mieszkania lub domu jednorodzinnego jest udzielane na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia.

Możesz skorzystać z programu, jeśli masz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub jesteś osobą z niepełnosprawnością narządu słuchu i masz orzeczenie o co najmniej umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Istotnym warunkiem jest posiadanie statusu absolwenta szkoły podstawowej, ponadpodstawowej lub szkoły wyższej w okresie 36 miesięcy poprzedzających termin złożenia wniosku w programie.

Z programu mogą też skorzystać osoby, które opuszczają rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka lub placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Szczegółowe informacje na temat programów uzyskasz w Oddziałach PFRON oraz na stronie internetowej: „Mieszkanie dla absolwenta”