Rekrutacja do Fabryki Dobrego Inżyniera III

10-11-2020

Z lewej strony logotyp Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zawierający jedną gwiazdkę białą, jedną żółtą oraz jedną czerwoną na niebieskim tle, z prawej strony logo Unii Europejskiej, żółte gwiazdki ułożone w kółko na niebieskim tle oraz napis Unia Europejska Europejski Funduszu Społeczny. Na środku biało-czerwona flaga Polski z napisem Rzeczypospolita Polska

Plakat promujący udział projekcie ZIREG,

W dniu 12.11.2020 r. rusza rekrutacja do Fabryki Dobrego Inżyniera III w ramach projektu ZIREG – Zintegrowany Program Politechniki Białostockiej, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, która potrwa do 27.11.2020 r.

Zadanie projektu „Fabryka Dobrego Inżyniera III” dedykowane jest wyłącznie studentom 4 ostatnich semestrów I i II stopnia studiów stacjonarnych wszystkich kierunków i wydziałów realizujących kształcenie na PB.

W ramach FDI III przewidziano:

• Kursy językowe z egzaminem Technical B2 (30h).
  • Certyfikowane kursy.
  • Grupy kreatywne – rozwiązywanie „case study” dla przedsiębiorców.
  • Warsztaty kształtujące kompetencje miękkie.
  • Wizyty studyjne.

Udział w projekcie jest w 100% bezpłatny, finansowany ze środków UE.

Wsparcie zostanie udzielone min. 108 studentom PB.

Uczestnicy, którzy brali udział już w projekcie PB 2020 w module Fabryka Dobrego Inżyniera, chcący wziąć udział w projekcie, muszą wskazać inne formy wsparcia, niż te, w których brały już udział.

Osoby zakwalifikowane do projektu zobligowane będą do uczestnictwa w badaniu Bilansu Kompetencji, który wskaże ostateczną ścieżkę udzielanego wsparcia oraz Bilansu Kompetencji na zakończenie wskazującego czy udzielone wsparcie podniosło Państwa wiedzę i umiejętności.

Wsparcie rozpocznie się najwcześniej od semestru letniego 2020/2021, w celu skorzystania ze wsparcia przed rozpoczęciem każdego z nich należy posiadać status studenta.

Mając powyższe na uwadze, studenci z 7 semestru proszeni są o rejestrację tylko w przypadku kontynuacji studiów na II stopniu.

Podczas prowadzonej rekrutacji punkty będą przyznawane na podstawie wzoru:

Średnia ocen z toku studiów + pkt dodatkowe*0,2

Punkty dodatkowe można uzyskać za:

1. osiągnięcia w konkursach naukowych (+1 pkt za potwierdzone osiągnięcie)
  2. działalność w samorządzie studenckim (+ 1 pkt)
  3. wolontariat (+ 1 pkt)
  4. udział w projektach studenckich (+1 pkt za projekt)
  5. brak uczestnictwa w projektach: PB2020, PB2.0 oraz 2WORK (+1 pkt)

O przyjęciu, w przypadku takiej samej liczby punktów, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji znajdą Państwo w Regulaminie projektu oraz na stronie projektu – www.pb.edu.pl/zireg, mailowo: zireg@pb.edu.pl lub telefonicznie: 797 994 888 w dni robocze w godzinach 8-15.

Tu możesz zapoznać się z proponowanymi kursami certyfikowanymi.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie projektu.

Informujemy, iż w projekcie ZIREG do warunków rekrutacji wkradł się błąd. Zapis o dodatkowych punktach za płeć został usunięty.