Konkurs „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” – trzecia edycja

To już III edycja konkursu dla młodych naukowców! Po raz kolejny będziemy nagradzać zdolnych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z woj. podlaskiego.
„NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec to konkurs, w którym zespoły uczniowskie otrzymują dofinansowanie na realizację mini projektu badawczego. Zachęcamy Szkoły do dołączenia do nas!

Do 21 czerwca 2024 r. czekamy na zgłoszenia!

Warto wziąć udział! Nagrodzimy 20 projektów z Podlasia!

Do wygrania:

• do 10 000 dla zespołu uczniów
  • do 2 500 zł dla opiekuna/nauczyciela

Podobnie, jak w poprzednich edycji, konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz międzywojewódzkim. Najlepsze projekty z Podlasia zawalczą w wielkim finale!

Harmonogram konkursu:

• Uczniowie realizują swoje projekty badawcze od 1 października 2024 r. do 30 marca 2025 r.
  • Zespoły projektowe mają czas na złożenie sprawozdań końcowych do 10 kwietnia 2025 r.
  • Do 30 kwietnia 2025 r. nastąpi wybór pięciu projektów badawczych wytypowanych do finału międzywojewódzkiego.
  • W maju lub czerwcu 2025 roku odbędzie się finał konkursu, podczas konferencji kończącej etap międzywojewódzki. Zespoły zaprezentują swoje projekty, spośród których zostanie wybranych sześć najlepszych, a ich członkowie otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec jest realizowany w obszarze NAUKA w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zalacznik-nr-2_do-Regulamin-Konkursu-NAUKOLATEK_Wzor-sprawozdania-z-realizacji-projektu2024

Regulamin konkursu „Naukolatek” Nastoletni Naukowiec edycja III

Zarządzenie nr 39 konkurs „NAUKOLATEK”

Zarządzenie nr 41 konkurs „NAUKOLATEK”