Zmiana oprogramowania Legalis na LEX

29-11-2023
LEX Akademia
Z dniem 1 grudnia 2023 r. nastąpi zmiana systemu informacji prawnej wykorzystywanego przez Politechnikę Białostocką z Legalisa na LEX-a.

Dostęp do LEX dla pracowników PB możliwy jest z komputerów służbowych na terenie uczelni bez konieczności logowania (tzw. dostęp po IP). Wystarczy wejść na stronę www.ip.lex.pl.

Aby skorzystać z pełnego zakresu funkcji, takich jak aktówka, historia, alerty, prosimy o zalogowanie się na swoje konto za pomocą adresu e-mail i hasła.

W przypadku braku konta zachęcamy do bezpłatnej rejestracji, klikając na link „Załóż konto” i podając służbowy adres e-mail w domenie @pb.edu.pl. Następnie prosimy postępować zgodnie ze wskazówkami dostępnymi na stronie. Szczegółowe informacje odnośnie dostępu do LEX znajdują się na stronie pomocy.

Jednocześnie informujemy, że firma Wolters Kluwer, właściciel programu LEX, cyklicznie organizuje bezpłatne szkolenia z obsługi programu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia: Szkolenia online / Wolters Kluwer.

Na początek szczególnie polecamy (dla każdego ze szkoleń do wyboru jest kilka terminów):

W przyszłości planowane jest również szkolenie dedykowane Politechnice Białostockiej, o czym poinformujemy Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

W razie pytań bądź potrzeby wsparcia technicznego prosimy o kontakt z Uczelnianym Centrum Informatycznym za pośrednictwem formularza HelpDesk.
Odpowiedzialnym za administrowanie oprogramowaniem LEX jest Radosław Kapica z UCI PB.