Podlasie w obiektywie Joanny Sidorowicz – zapraszamy

17-10-2023

Apiat na Podliaszszy – Aпять на Пудляшшу – Znowu na Podlasiu, to tytuły wystawy, która w czwartek 19 października o godz. 11:00 zostanie otwarta w holu przed Centrum Historii Politechniki Białostockiej im. inż. Mirosława Bujanowskiego.

Wystawa jest również pretekstem do otwartego spotkania Autorki ze studentami Politechniki Białostockiej i osobami zainteresowanymi. W spotkaniu udział wezmą wykładowczynie: dr inż. arch. Magdalen Sulima i mgr inż. arch. Marta Baum zajmujące się problematyką architektury regionalnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 w auli 447 (parter) na Wydziale Mechanicznym.

Joanna Sidorowicz zaplanowała również na oprowadzanie autorskie po wystawie, które odbędzie się 19 października o godz. 18:00.

Zapraszamy!

Joanna Sidorowicz – polska artystka fotografik urodzona we Wrocławiu. Związana z częstochowskim środowiskiem artystyczno-fotograficznym. W obszarze Jej zainteresowań znajdują się: architektura, człowiek, krajobraz czy różne społeczności.  na swoim koncie ma ponad 140 wystaw, w tym ponad 90 indywidualnych. Do tej pory wiele czasu poświęcała tematom związanym z kulturą żydowską, szczególnie z chasydyzmem. Teraz zaprasza nas na Podlasie…

miejsce wystawy:

Centrum Historii Politechniki Białostockiej (hol na parterze Wydziału Mechanicznego)

ul. Wiejska 45 C, 15-351 Białystok

wstęp wolny!