Brakowanie – co to za procedura?

18-11-2022

Brakowanie – czyli wydzielenie i przekazanie do zniszczenia dokumentacji niearchiwalnej.

Takie prace trwały w czerwcu 2022 roku. Ponad 20 komisji złożonych z przedstawicieli różnych działów PB oraz pracowników Archiwum Uczelnianego wydzieliły dokumentację, której okres przechowywania już minął, a pracownicy działów uczelni stwierdzili, że dokumenty te utraciły już znaczenie.

Komisje potwierdziły zasadność przeznaczenia do brakowania ponad 100 metrów bieżących dokumentacji, głównie kategorii B3, B5 i BE5.

W październiku 2022 r. zostały złożone wnioski o zgodę na brakowanie do Archiwum Państwowego w Białymstoku, które wyda ostateczną decyzję.