Dwa spotkania historyczne na Politechnice Białostockiej

08-04-2022

Otwarte 1 grudnia 2021 roku Centrum Historii Politechniki Białostockiej inż. Mirosława Bujanowskiego to miejsce, w którym pokazujemy przeszłość i teraźniejszość naszej Uczelni.

I właśnie o tym chcemy opowiedzieć uczestnikom XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki podczas dnia Politechniki Białostockiej, we wtorek 10 maja.

Przygotowaliśmy dwa wydarzenia. Pierwsze, pod hasłem „Plany a rzeczywistość, historia budowy miasteczka akademickiego” odnosi się do zrealizowanych i niezrealizowanych wizji kampusu. A te sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

„Nakładem blisko 750 mln zł dziesięcioleciu 1974-1984 oddano do użytku nowe budynki przeznaczone do celów dydaktycznych i socjalno-bytowych” pisał inż. Witold Zdrojkowski w roku 1984, w książce z okazji 35-lecia Uczelni. Mowa o akademikach, budynkach wydziałowych i stołówce.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 w Centrum Historii znajdującym się na parterze Wydziału Mechanicznego.

Drugie spotkanie, pod hasłem „Historia, wiedza, potencjał” jest zaproszeniem do poznania dziejów największej uczelni technicznej północno-wschodniej Polski. Oprócz dokumentacji i zdjęć sprzed kilkudziesięciu lat, będzie można zobaczyć także łaziki marsjańskie, roboty edukacyjne i „rower

szyty na miarę”.

Na to spotkanie zapraszamy na godz. 11:00, również w Centrum Historii.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie pod adresem centrumhistorii@pb.edu.pl lub tel. 85 746 91 36