4. wydanie Przeglądu Cyfrowego UCI PB!

14-02-2024
Obraz zawierający tekst, logo, grafiki.
  1. Analiza powłamaniowa w Linuxie – szkolenie online

Zapraszamy na szkolenie z analizy powłamaniowej w systemie Linux, które odbędzie się 19 lutego 2024 r. w godzinach 19:00 – 22:00 na platformie YouTube. Skierowane jest do osób z podstawową wiedzą nt. komunikacji sieciowej.

Podczas tego szkolenia zdobędziesz praktyczną wiedzę z efektywnych technik zbierania danych, umożliwiających skuteczną analizę systemów Linux. Obejrzysz rzeczywiste ataki na systemy oraz dowiesz się, jak rozpoznawać ślady tych incydentów. Szkolenie skupi się także na metodach identyfikacji anomalii w logach bezpieczeństwa IT.

Uczestnictwo jest proste – bezpłatny dostęp na platformie YouTube dla wszystkich zainteresowanych. W płatnej opcji możliwe jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności.
Szczegółowe informacje i rejestracja są dostępne na stronie Securitium.

1. „Pierwsze Kroki” z programem LEX – podstawy obsługi

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi programu LEX, które odbędzie się 21 lutego 2024 r. o godzinie 10:00. Szkolenie będzie trwało ok. 90 minut i skierowane jest do osób, które zaczynają pracę z LEX lub korzystają z niego sporadycznie.

Podczas szkolenia odkryjesz:

• Skuteczne techniki logowania się do programu LEX.
  • Zakres różnych dokumentów i usług oferowanych w serwisie.
  • Sposoby szybkiego namierzania potrzebnych informacji.
  • Wykorzystanie kluczowych funkcji dostępnych bezpośrednio z aktów prawnych.
  • Łatwy sposób monitorowania zmian w prawie dzięki LEX.

Zapraszamy do udziału, aby lepiej opanować obsługę programu LEX i zwiększyć efektywność w korzystaniu z jego możliwości. Szczegóły szkolenia oraz możliwe terminy do wyboru dostępne na stronie organizatora Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

1. Pierwsze wirtualne spotkanie z cyklu „Webinaria edukacyjne 2024” odbędzie się w czwartek 22 lutego 2024 r.

Zapraszamy na serię webinariów, poświęconą narzędziom firmy MathWorks. Cykl webinariów został specjalnie dostosowany do potrzeb środowiska akademickiego, umożliwiając wykładowcom i studentom zgłębienie różnorodnych funkcji i możliwości MATLABa i Simulinka. Ponadto stanowić będzie doskonałą okazję do bezpośredniej interakcji z doświadczonymi prelegentami.

Pierwsze wirtualne spotkanie z cyklu „Webinaria Edukacyjne 2024” odbędzie się w czwartek, 22 lutego 2024 r. Tematem tego webinarium będzie „Krótkie Wprowadzenie do MATLABa i Simulinka”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa 60 minut.

Szczegółowe informacje i możliwość rejestracji dostępne na stronie internetowej

1. „Cyberoszustwa inwestycyjne” – nowa kampania UKNF

Dostrzegając potrzebę zwiększenia świadomości w obszarze cyberzagrożeń, Komisja Nadzoru finansowego przygotowała kampanię „Cyberoszustwa inwestycyjne”.

Kampania obejmuje zagadnienia takie jak oszustwa w serwisach ogłoszeniowych, vishing, phishing SMS oraz fałszywe sklepy internetowe. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać oszustwa, chronić się przed cyberzagrożeniami i bezpiecznie korzystać z aplikacji.

Więcej praktycznych informacji oraz cennych porad dostępnych jest na dedykowanej stronie kampanii.