Studenckie koła naukowe
na Wydziale Informatyki

opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Khalid Saed

serwis www: biometria.wi.pb.edu.pl/kolo-naukowe-pb

Zakres zainteresowań naukowych członków BAPOS to przetwarzanie i analiza obrazów cyfrowych, przetwarzanie i analiza sygnałów, analiza i modelowanie układów elektronicznych, biometria, rozpoznawanie wzorców, Internet of Things, bezpieczeństwo aplikacji, urządzeń i sieci komputerowych w oparciu o cechy biometryczne.

Przeczytaj, czym zajmuje się koło: Koło Naukowe Biometrii, Analizy i Przetwarzania Obrazów i Sygnałów działa na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej

opiekun naukowy: dr inż. Teodora Dimitrova-Grekow

serwis www: http://msi.pb.edu.pl/

Członkowie MSI zajmują się programowaniem i budowaniem robotów LEGO Mindstorms NXT. Pracują z zestawami MicroCamp 2.0 (Atmega8) oraz Robo (PIC). Opracowują też własne prototypy robotow typu Linefollower. Koło organizuje zawody wewnętrzne Linefollower oraz zawody międzywydziałowe Sumo. Flagowym projektem MSI są cyklicznie organizowane ogólnopolskie zawody Eastrobo. Studenci uczestniczący w życiu koła poszerzają wiedzę z dziedziny sztucznej inteligencji i systemów samouczących. Zdobywają nagrody w konkursach ogólnopolskich.

opiekun naukowy: dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB

serwis www: https://www.facebook.com/KoloNaukoweGier

Pierwotnie Koło gromadziło studentów zainteresowanych szachami. Dziś repertuar gier znacznie się powiększył, a członkowie Koła otwarci są na kolejne wyzwania logiczne, planszowe lub karciane. Organizują cyklicznie Noc Gier na Politechnice Białostockiej – wydarzenie adresowane do wszystkich miłośników gier.

opiekun naukowy: dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko

serwis www: https://www.facebook.com/KoloMath4You

Matematyka jest wszędzie! Wiedzą o tym pasjonaci zrzeszeni w kole Math4You. Oprócz działalności naukowej starają się aktywnie popularyzować królową nauk wśród studentów oraz młodzieży szkolnej. Członkowie Koła uczestniczą w konferencjach i konkursach naukowych oraz prowadzą też warsztaty, wykłady. Włączają się w organizację wielu uczelnianych imprez, np. Dnia Liczby Pi, Podlaskich Dni Matematyki, konkursu „Matematyczna Choinka”.

opiekun naukowy dr hab. Ryszard Mazurek prof. PB

Algebra to najstarszy dział matematyki. Zafascynował też studentów Wydziału Informatyki. Uczestnictwo w kole „Algebry” daje im okazję do poszerzenia wiedzy z matematyki, wymiany doświadczeń i prezentacji wyników badań własnych. Członkowie koła angażują się w przedsięwzięcia popularyzujące królową nauk.

opiekun naukowy dr inż. Andrzej Chmielewski

SKN „Go Security” to grupa osób zainteresowanych zagadnieniami bezpieczeństwa sieci komputerowych. Warto do nich dołączyć, by wspólnie zgłębiać budowę bezpiecznych systemów wymiany i przechowywania informacji, sposoby zabezpieczenia dostępu do urządzeń końcowych w sieci, zastanawiać się, jakie błędy umożliwiają ataki hakerskie.

opiekun naukowy dr inż. Tomasz Łukaszuk

Koło Naukowe Vector z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej skupia pasjonatów technologii VR.
Jednym z ich projektów jest stworzenie wirtualnego modelu mieszkania, które będzie elementem gry, pokazującej jak wygląda życie osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Studenci z Vectora zapraszają do współpracy studentów także z innych wydziałów.