
na Wydziale Elektrycznym
opiekun naukowy: dr inż. Rafał Kociszewski
Prace Członków Koła koncentrują się na zagadnieniach z zakresu szeroko pojętej automatyki, robotyki, elektroniki oraz zastosowaniach techniki mikroprocesorowej w tych dziedzinach.
Członkowie koła projektują autonomiczne roboty mobilne, konstruują układy elektroniczne, w których stosują zaawansowane metody sterowania, programują mikrokontrolery.
opiekun naukowy: dr inż. Andrzej Karpiuk
andrzej.karpiuk[at] pb.edu.pl
Koło wspiera studentów w tworzeniu własnych konstrukcji układów elektronicznych, bazujących na sterowaniu zdalnym. Tu można nauczyć się samodzielnego opracowywania wielofunkcyjnych układów i urządzeń bazujących na układach scalonych i programowalnych.
opiekun naukowy: dr inż. Wojciech Wojtkowski
w.wojtkowski [at] pb.edu.pl
W centrum zainteresowania członków Koła są systemy zdalnej diagnostyki samochodowej. Zajmują się projektowaniem i testowaniem wybranych układów elektroniki samochodowej, w których znajdują zastosowanie układy reprogramowalne (FPGA).
opiekun naukowy: dr inż. Krzysztof Konopko
k.konopko [at] pb.edu.pl
serwis www: https://we.pb.edu.pl/kfeits/w-sieci-rzeczy/
Koło Naukowe Systemów Wbudowanych „W sieci rzeczy” jest organizacją twórczą o charakterze naukowo-technicznym, będącą dobrowolnym zrzeszeniem studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej wszystkich kierunków i specjalności oraz studentów zainteresowanych działalnością Koła Naukowego.
Na spotkaniach Koła członkowie starają się zdobyć wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii. Prowadzą prace w zakresie konstrukcji i programowania systemów wbudowanych, internetu rzeczy (IoT, Internet of Things) i radia programowalnego (SDR, Software Defined Radio).
Koło Naukowe działa przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej i jest afiliowane przez Katedrę Fotoniki, Elektroniki i Techniki Świetlnej.
opiekun dr inż. Agnieszka Choroszucho, a.choroszucho@pb.edu.pl
Realizacja prac badawczych w zakresie konstrukcji i programowania urządzeń opartych o systemy mikroprocesorowe. Realizacja projektów ukierunkowanych na opracowanie urządzeń dedykowanych różnym dziedzinom przemysłu, techniki oraz życia codziennego.
Opiekun: dr hab. inż. Robert Sobolewski (kontakt: r.sobolewski [at] pb.edu.pl)
Koło naukowe Green Tech zostało utworzone w celu poszerzania wiedzy na temat odnawialnych źródeł energi i ich kreatywnego wykorzystania. Koło naukowe sprzyja rozwojowi pomysłów i swobodnej dyskusji. W ramach działalności koła realizowane są wspólne projekty. Koło naukowe zostało utworzone na Wydziale Elektrynym.
Cele pracy koła:
- poszerzanie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energi,
- kreatywne wykorzystanie OZE,
- rozwój pomysłów oraz swobodne dyskusje,
- realizacja wspólnych projektów,
- promocja Wydziału Elektrycznego.
Opiekun: dr inż. Urszula Błaszczak u.blaszczak@pb.edu.pl, dr inż. Łukasz Gryko l.gryko@pb.edu.pl
Głównym celem Koła jest rozwijanie zainteresowań naukowych i technicznych poprzez projektowanie i budowę czujników do pomiaru różnych parametrów środowiskowych i technicznych.
Opiekun: dr inż. Michał Harasimczuk m.harasimczuk@pb.edu.pl, mgr inż. Mateusz Wasilewski m.wasilewski@pb.edu.pl
Pogłębianie wiedzy i umiejętności członków Koła w zakresie energoelektroniki, napędów elektrycznych, układów przekształtnikowych, programowania mikrokontrolerów układowych, projektowania obwodów drukowanych , oraz filtrów zakłóceń EMI.
