Wizyta klasy II B ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Klasie Konfucjańskiej

22-05-2023

W maju wnętrza naszej Klasy Konfucjańskiej odwiedzili goście ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku przy ul. Dzielnej 19. Klasa II B wraz z wychowawczynią mieli okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji języka chińskiego. Nasi lektorzy Chunyu Liu i Xinlong Gao przybliżyli uczniom różnice między Polską i Chinami. Opowiedzieli również o kuchni chińskiej oraz o zwyczajach Chińczyków. Nasi goście zobaczyli między innymi jak wygląda chiński odpowiednik Disneylandu, poznali postaci z kreskówek oraz dowiedzieli się dlaczego w Chinach wszyscy chodzą z parasolami.

Spotkanie zorganizowaliśmy w ramach współpracy opartej o umowę ze Społeczną Szkołą Podstawową nr 4 w Białymstoku. W ramach tej umowy zapoznajemy dzieci z kulturą oraz organizujemy kurs języka chińskiego dla uczniów klas V i VI. Zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły, a prowadzi je nasza lektorka Chunyu Liu.

Uczestnicy byli bardzo zainteresowani oraz zaciekawieni tematem. Podczas zajęć byli bardzo aktywni.