University Ranking by Academic Performance (URAP)

Ranking publikowany jest od 2010 r. corocznie przez Instytut Informatyki z Middle East Technical University Turquia. Ranking obejmuje uczelnie krajowe i światowe. System rankingowy URAP koncentruje się na jakości akademickiej. URAP gromadzi dane dotyczące 3000 instytutów szkolnictwa wyższego (HEI) i szereguje organizacje według ich osiągnięć naukowych. Ogólny wynik każdej uczelni opiera się na jej wynikach w zakresie kilku wskaźników. URAP obejmuje około 12% wszystkich uczelni na świecie, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych systemów rankingowych.

www.urapcenter.org

Opis rankingu University Ranking by Academic Performance (URAP) (PDF, wersja dostępna cyfrowo, 419 KB)