Ruszyła III edycja konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec

III edycja Naukolatek nastoletni naukowiec konkurs- grafika

Po raz kolejny łowimy talenty inżynierskie! Ruszyła III edycja konkursu dla uczniów z woj. podlaskiego.

Zapraszamy zdolną młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.

Można otrzymać nawet 10.000 zł dofinansowania na realizację swojego pomysłu!

Zachęcamy też do współpracy Szkoły. W konkursie przewidziane nagrody dla uczniów oraz opiekunów/nauczycieli!

Młodzi naukowcy, czekamy na Waszą inwencję! Weźcie udział w konkursie! Mini projekty badawcze to wielkie korzyści!

Co należy zrobić?

1. Zbierzcie trzyosobowy zespół
  2. Zgłoście swój projekt badawczy

Wykorzystajcie wiedzę z dziedzin takich jak:

• architektura i urbanistyka,
    • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne,
    • inżynieria biomedyczna,
    • inżynieria lądowa, geodezja i transport,
    • inżynieria mechaniczna,
    • informatyka techniczna i telekomunikacja,
    • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
    • nauki leśne,
    • nauki o zarządzaniu i jakości,
    • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

3. Otrzymajcie pieniądze na realizację pomysłu

• do 10.000 zł dofinansowania otrzyma zespół projektowy
  • do 2.500 zł otrzyma opiekun/nauczyciel (jednorazowy dodatek)

Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz międzywojewódzkim.

W etapie regionalnym zostanie wybranych 20 projektów badawczych z woj. podlaskiego, które otrzymają dofinansowanie na realizację swojej koncepcji! Pod okiem opiekuna/nauczyciela ze szkoły oraz przy wsparciu opiekuna z Politechniki Białostockiej zespoły uczniowskie zamienią swoje pomysły w konkretne projekty.

Spośród 20 projektów z Podlasia zostanie wybranych 5 najlepszych, które przejdą do etapu – międzywojewódzkiego (województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie). Zespoły zaprezentują swoje prace badawcze w wielkim finale, gdzie 6 zespołów projektowych z trzech województw otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami (oświadczenie oraz zgody) należy przesłać do dnia 21.06.2024 r. na adres mailowy: naukolatek@pb.edu.pl

Wersję drukowaną wypełnionego wniosku należy wysłać do dnia 21.06.2024 r. na adres: Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok, z dopiskiem Konkurs „NAUKOLATEK”.

Organizatorem konkursu w województwie podlaskim jest Politechnika Białostocka.
Przygotowane projekty badawcze powinny nawiązywać do profilu kształcenia realizowanego w Politechnice Białostockiej.

Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec jest realizowany w obszarze NAUKA w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Regulamin Konkursu „NAUKOLATEK” – nastoletni naukowiec oraz załączniki

Zalacznik-nr-1_-do-Regulamin-Konkursu-NAUKOLATEK_Wzor-wniosku2024

Regulamin konkursu „NAUKOLATEK” Nastoletni Naukowiec III edycja