Konkurs „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec

Konkurs Naukolatek – nastoletni naukowiec
Wspieramy zdolną młodzież!
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych  do udziału w Konkursie „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.

Młodzi naukowcy, do dzieła!
Można otrzymać nawet 10.000 zł dofinansowania na realizację swojego pomysłu!

1. Zbierzcie trzyosobowy zespół
2. Zgłoście swój projekt badawczy
Wykorzystajcie wiedzę z dziedzin takich jak:
    • architektura i urbanistyka,
    • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne,
    • inżynieria biomedyczna,
    • inżynieria lądowa, geodezja i transport,
    • inżynieria mechaniczna,
    • informatyka techniczna i telekomunikacja,
    • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
    • nauki leśne,
    • nauki o zarządzaniu i jakości,
    • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
3. Otrzymajcie pieniądze na realizację pomysłu
  • do 10.000 zł dofinansowania otrzyma zespół projektowy
  • do 2.500 zł otrzyma opiekun/nauczyciel (jednorazowy dodatek)

Konkurs przebiega w dwóch etapach: regionalnym oraz międzywojewódzkim.

W etapie regionalnym zostanie wybranych 20 projektów badawczych z woj. podlaskiego, które otrzymają dofinansowanie na realizację swojej koncepcji! Pod okiem opiekuna/nauczyciela ze szkoły oraz przy wsparciu opiekuna z Politechniki Białostockiej zespoły uczniowskie zamienią swoje pomysły w konkretne projekty.

Spośród 20 projektów z Podlasia zostanie wybranych 5 najlepszych, które przejdą do etapu – międzywojewódzkiego (województwa: podlaskie, lubelskie, podkarpackie). Zespoły zaprezentują swoje prace badawcze w wielkim finale, gdzie 6 zespołów projektowych z trzech województw otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do 13.03.2023 r.

Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami (oświadczenie oraz zgody) należy przesłać do dnia 13.03.2023 r. na adres mailowy: naukolatek [at] pb.edu.pl

Wersję drukowaną wypełnionego wniosku należy wysłać do dnia 13.03.2023 r. na adres: Politechnika Białostocka, ul. Wiejska 45A, 15-351 Białystok, z dopiskiem Konkurs „NAUKOLATEK”.

Organizatorem konkursu w województwie podlaskim jest Politechnika Białostocka.
Przygotowane projekty badawcze powinny nawiązywać do profilu kształcenia realizowanego w Politechnice Białostockiej.

Regulamin Konkursu „NAUKOLATEK” – nastoletni naukowiec oraz załączniki

Regulamin_konkursu_”NAUKOLATEK” Nastoletni Naukowiec-załączniki do regulaminu (PDF, 4 MB, otworzy się w nowej karcie)

Materiały do pobrania:

Wniosek do Konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec (DOCX, 319 KB)

Sprawozdanie z realizacji projektu w ramach Konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec (DOCX, 314 KB)