Laureaci drugiej edycji konkursu!

10-05-2021
Konrad Hryniewicki i Jakub Tymiński
Zwycięzcy drugiej edycji konkursu stwierdzili, że potrafią budować ciekawe maszyny, więc pomyśleli, że warto spróbować swoich sił. I tak zrobili! Wzięli udział w konkursie Niesamowita Maszyna Politechniki Białostockiej i wygrali! Konrad Hryniewicki i Jakub Tymiński studiują na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Razem z kolegą – Jakubem Fludą stworzyli projekt „Bulbulator”.

Maszyna „Bulbulator nie robi „bul bul”, ale wygląda naprawdę ciekawie. To właśnie ten projekt zdecydował dwa lata temu o przyznaniu im I. miejsca w konkursie Politechniki Białostockiej. Jak przyznają laureaci, była to świetna zabawa, ale i niezapomniane doświadczenie. Projekt wciągnął ich bez reszty i przyniósł im indeks na wymarzone studia. Dzięki temu mogli z większym spokojem podejść do matury. Dziś Konrad Hryniewicki i Jakub Tymiński studiują na kierunku Elektronika i telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym PB i swoim przykładem mogą zainspirować innych do wzięcia udziału w konkursie.

Jak zabrali się do pracy i na co postawili? O tym w wideo.

Jeśli chcecie powtórzyć sukces konstruktorów, nie zwlekajcie!

Zbudujcie własną maszynę na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Czasu jest niewiele. Wyślijcie zgłoszenie udziału do 4. edycji konkursu Niesamowita Maszyna PB – do 17 maja 2021r.

Regulamin konkursu

Ogólnopolski konkurs Politechniki Białostockiej Niesamowita Maszyna odbywa się pod patronatem Rektora Politechniki Białostockiej, Stowarzyszenia Mensa Polska, Geekstok.pl oraz Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów.

Sponsor tegorocznej edycji: Fabryki Mebli Forte S.A.

Patronat medialny: Radio Akadera, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Platon TV.