Finalistki pierwszej edycji konkursu!

28-04-2021
Magdalena Figura i Maria Czaban

Zbudowały i wygrały pierwszą edycję konkursu Niesamowita Maszyna!

Pierwsza edycja konkursu Niesamowita Maszyna odbyła się w 2018 roku. Od tego czasu trochę minęło, ale warto przypomnieć start konkursu. Tym bardziej, że laureatki spotykamy czasami na Politechnice Białostockiej. Magdalena Figura i Maria Czaban wygrały w I. edycji konkursu indeksy na uczelnię i zrealizowały swoje marzenia.

Elementy do swojej maszyny znajdowały w garażu, domu. Inspiracje czerpały ze swojego otoczenia, otwierając się wciąż na nowe pomysły. Wysiłek się jednak opłacił, Niesamowita Maszyna autorstwa Marii Czaban i Magdaleny Figury prześcignęła konkurencję. Ich autorska maszyna „O jeden słoń za daleko” zrobiła wrażenie na jury i zapewniła im przepustkę na studia na Politechnice Białostockiej. Maria Czaban jest studentką Wydziału Elektrycznego PB (kierunek elektrotechnika – studia dualne), z kolei Magdalena Figura studiuje na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB (kierunek budownictwo).

Chcecie dowiedzieć się jak dziewczyny budowały swoją maszynę i co trzeba zrobić, by wygrać?

Obejrzyjcie nasze świeżutkie wideo z udziałem laureatek konkursu z 2018 roku.

Jeśli chcecie powtórzyć sukces zdolnych konstruktorek, zbudujcie własną maszynę.

Weźcie udział w 4. edycji konkursu Niesamowita Maszyna.

Jak widać na przykładzie laureatek – potrzeba pomysłu, pasji, serca, by wykorzystać szansę na wygraną!

Czasu nie ma wiele, więc prześlijcie swoje zgłoszenie do 17 maja 2021 r.

Regulamin konkursu

Ogólnopolski konkurs Politechniki Białostockiej Niesamowita Maszyna odbywa się pod patronatem Rektora Politechniki Białostockiej, Stowarzyszenia Mensa Polska, Geekstok.pl oraz Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów.

Sponsor tegorocznej edycji: Fabryki Mebli Forte S.A.

Patronat medialny: Radio Akadera, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Platon TV.