Znamy finalistów III edycji „Niesamowitej Maszyny”

18-03-2020
Finał III edycji konkursu Niesamowita Maszyna

Białystok, Kraków, Lubartów, Mońki, Sokółka, Warszawa – uczniowie z tych miast będą walczyć o indeks na Politechnice Białostockiej i 5 000 zł. Spośród 11 zgłoszonych maszyn do finału zakwalifikowało się 6 urządzeń.

18 marca poznaliśmy finalistów kolejnej edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Tym razem wpłynęło łącznie 11 prac, z czego trzy, niestety, zostały zdyskwalifikowane. Do finałowego etapu komisja konkursowa wybrała sześć urządzeń zbudowanych przez uczniów z całej Polski.

Projekty zakwalifikowane do finału:

1. Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku/
    LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce – Tomasz Tumiel i Piotr Tumiel – Niesamowita Maszyna „Kulkocoster”
  1. XLII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie – Maciej Maciejewski – Niesamowita Maszyna PB
  1. VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie – Ewa Jędrzejewska, Julia Koszowska, Natalia Prokopiuk – Niesamowita Maszyna „Per aspera ad astra”
  1. LO Politechniki Białostockiej/ ZSM im. św. Józefa w Białymstoku – Mikołaj Kasabuła, Szymon Siuchno, Maciej Bachurzewski – Niesamowita Maszyna „Hot Wheels”
  1. Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie – Mateusz Tomala, Paweł Urban, Jakub Budzyński – Niesamowita Maszyna
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach – Ewelina Świerzbińska, Radosław Filewicz, Piotr Januszewski – Niesamowita Maszyna

Finał był zaplanowany 3 kwietnia, jednak w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju, jego termin ulegnie zmianie. Sytuacja jest dynamiczna, mamy świadomość, że stanęliśmy w obliczu dużego wyzwania społecznego i musimy dostosowywać się do bieżących zaleceń i komunikatów ministerstwa.

Stąd też, ze względu na bezpieczeństwo uczestników konkursu, jak też organizatora, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu finału. Zapewniamy Was jednak, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zorganizować finał najszybciej, jak to tylko będzie możliwe oraz jak tylko sytuacja się ustabilizuje i będzie możliwy powrót do normalnego trybu pracy i funkcjonowania uczelni, a zagrożenie epidemiczne minie.

Jako organizatorzy dziękujemy Wam za ogromny wysiłek włożony w budowę maszyn. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie doceniony. Liczymy też na Waszą wyrozumiałość. Pamiętajcie, że wszystkie informacje związane z konkursem umieszczamy na stronie internetowej Niesamowitej Maszyny. Warto też śledzić bieżące komunikaty na stronie głównej Politechniki Białostockiej oraz na Facebooku i w wydarzeniu.