Sukces „Niesamowitej maszyny” w konkursie Genius Universitatis

12-03-2019
grafika Genius Universitatis

Konkurs „Niesamowita Maszyna” to najlepszy w Polsce event wspierający rekrutację! Zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Genius Universitatis 2019 na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej. Wręczenie nagród odbyło się 8 marca, podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy w Warszawie.

W konkursie Genius Universitatis wydawnictwo edukacyjne Perspektywy nagradza i promuje nowatorskie praktyki i narzędzia marketingowe wdrażane przez uczelnie. W jury zasiadają specjaliści od reklamy i marketingu internetowego.

W opinii Jacka Szlaka, redaktora naczelnego „Marketingu przy Kawie”, konkurs „Niesamowita Maszyna” to ciekawa kontynuacja widowiskowego projektu, angażująca przyszłych studentów. Element rywalizacji i godna podkreślenia promocja kreatywności.

Katarzyna Myśliwiec kierownik Działu Promocji Politechniki Białostockiej podkreśla: Konkurs na „niesamowitą maszynę” to sposób na to, żeby naszą uczelnią zainteresowali się młodzi ludzie, którzy mają w sobie kreatywność, smykałkę do prac inżynierskich i odwagę oraz cierpliwość, aby je realizować. Jestem przekonana, że podczas studiów na Politechnice Białostockiej będą mieli szansę rozwijać swoje pasje.

Wyzwanie dla przyszłych inżynierów

Ogólnopolski konkurs „Niesamowita Maszyna” adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. To nietypowa rywalizacja, której zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe oraz indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej. Zadaniem uczestników konkursu jest skonstruowanie urządzenia na wzór maszyny Rube’a Goldberga.

21 marca 2019 roku odbędzie się finał drugiej edycji konkursu, w którym weźmie udział 10 zespołów konstruktorskich. Finaliści zostali wyłonieni przez jury spośród 16 zgłoszeń nadesłanych przez uczniów szkół z Białegostoku, Warszawy, Sokółki oraz Kwidzynia. Warto przypomnieć, że pierwszą edycję konkursu wygrały uczennice IV LO w Białymstoku: Marysia wybrała studia na Wydziale Elektrycznym, Magda realizuje swoje pasje na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z rozdania nagród w konkursie Genius Universitatis (film)

Informacje o konkursie Genius Universitatis 2019 na: www.perspektywy.pl/genius

Informacje o rozstrzygnięciu konkursu na serwisie „Marketing przy kawie”