Czekamy na Wasze zgłoszenia

07-12-2018

niesamowita maszyna plakat

Do 18 lutego czekamy na Wasze zgłoszenia w II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Jest o co walczyć. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych.

Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, młodych, kreatywnych ludzi, którym bliskie są zasady fizyki oraz pasja konstruowania. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału. Podobną maszynę zbudowaliśmy już na Politechnice Białostockiej. Efekt można zobaczyć tu: www.youtube.com/niesamowitamaszyna. Wasza konstrukcja nie może być tak duża (powinna mieścić się na ławce szkolnej), nie musi też być tak skomplikowana. Liczą się pomysłowość i efekt końcowy, który powinien zawierać liczbę 70 (dowolnie wkomponowaną w działanie maszyny), co stanowi nawiązanie do jubileuszu Politechniki Białostockiej.

Maszyny budujecie samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Działanie swoich konstrukcji filmujecie a nagranie umieszczacie na portalu Youtube. Plik i link do filmu wysyłacie też nam – na adres promocja@pb.edu.pl.
21 marca na Politechnice Białostockiej odbędzie się finał, podczas którego zaprezentujemy wytypowane wcześniej przez komisję konkursową maszyny, wybierzemy zwycięzców i wręczymy nagrody.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu.