Konkurs 2004
Laureaci
Kategoria klas pierwszych
Nagrody indywidualne
Liczby w piątej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).
1 |
Wojciech | Łobacz | III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 13 | nagrody I stopnia |
Katarzyna | Połubińska | V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku | 13 | ||
Grzegorz | Poniatowski | III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 13 | ||
4 |
Radosław | Postołowicz | IV Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida w Białymstoku | 12 | nagroda II stopnia |
5 |
Łukasz | Bartosz | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku | 11 |
nagrody III stopnia |
Paweł | Dobrzycki | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 11 | ||
Marcin | Kotowski | I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży | 11 | ||
Joanna | Stocka | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 11 | ||
Tomasz | Wyszołmirski | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku | 11 |
Nagrodzone zespoły
Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów.
1 |
Busłowski Adrian, Łobacz Wojciech, Poniatowski Grzegorz | III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 30 |
2 |
Dobrzycki Paweł, Gąsowska Katarzyna, Stocka Joanna | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 26 |
3 |
Kotowski Marcin, Nowik Kamil, Staszewski Marcin | I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży | 25 |
Kategoria klas drugich
Nagrody indywidualne
Liczby w piątej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).
1 |
Piotr | Wróblewski |
III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 24 | nagroda I stopnia |
2 | Agnieszka | Mańkiewicz | I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży | 20 | nagroda II stopnia |
3 | Aleksandra | Murawska | I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży | 18 |
nagrody III stopnia |
Maciej | Sokołowski | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 18 | ||
5 | Sylwia | Antoniuk | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 14 | wyróżnienia |
6 | Damian | Łoziński | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 12 |
Nagrodzone zespoły
Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów.
1 |
Łupiński Mateusz, Mańkiewicz Agnieszka, Murawska Aleksandra | I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży | 46 |
2 |
Antoniuk Sylwia, Łoziński Damian, Sokołowski Maciej | I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 44 |
3 |
Grynkiewicz Krzysztof, Pańkowski Andrzej Piotr, Wróblewski Piotr | III Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 38 |
Czołówka klasyfikacji zespołowej
Klasy Pierwsze |
Klasy Drugie |
||
1 | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku | 1 | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
2 | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku | 2 | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
3 | I LO im. T. Kościuszki w Łomży | 3 | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
4 | IV LO im. C.K. Norwida w Białymstoku | 4 | LO im. C.K. Norwida w Mońkach |
5 | LO im. C.K Norwida w Mońkach | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce | |
V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku | 6 | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie | |
7 | Społeczne LO STO w Białymstoku | 7 | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
---|---|---|---|
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce | 8 | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku | |
9 | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku | Społeczne LO STO w Białymstoku | |
10 | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim | |
LO z DNJB w Hajnówce |
Nieoficjalna klasyfikacja łączna
(czołowa piątka)
1 | I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży | 71 |
2 | I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku | 70 |
3 | III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku | 68 |
4 | Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Mońkach | 30 |
5 | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce | 27 |
Lista uczestników
Lista uczestników
Podlaskiego Konkursu Matematycznego -2004
kategoria klas pierwszych
L.P. | Nazwisko i imię | Szkoła |
1 | Augustynowicz Emilia | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
2 | Górski Krzysztof | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
3 | Śpiczko Michał | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
4 | Dobrzycki Paweł | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
5 | Gąsowska Katarzyna | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
6 | Stocka Joanna | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
7 | Bogdan Mateusz | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
8 | Sadowski Paweł | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
9 | Wyszołmirski Tomasz | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
10 | Busłowski Adrian | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
11 | Łobacz Wojciech | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
12 | Poniatowski Grzegorz | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
13 | Dzienis Daniel | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
14 | Lewczuk Krzysztof | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
15 | Postołowicz Radosław | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
16 | Baranowski Konrad | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
17 | Połubińska Katarzyna | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
18 | Popławski Łukasz | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
19 | Bartosz Łukasz | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
20 | Dutkowski Łukasz | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
21 | Roszkiewicz Jakub Łukasz | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
22 | Babul Małgorzata | Katolickie Liceum w Białymstoku |
23 | Danielewski Michał | Katolickie Liceum w Białymstoku |
24 | Mieczkowski Łukasz | Katolickie Liceum w Białymstoku |
25 | Łukaszuk Paweł | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
26 | Plichta Piotr | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
27 | Zabrocki Łukasz | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
28 | Trofimiuk Daniel | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
29 | Koladiuk Marcin | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
30 | Wiesiełowski Tomasz | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
31 | Moroz Marcin | LO z Dod. Nauką Jęz. Białoruskiego w Hajnówce |
32 | Plis Ewelina | LO z Dod. Nauką Jęz. Białoruskiego w Hajnówce |
33 | Wilczewski Michał | LO z Dod. Nauką Jęz. Białoruskiego w Hajnówce |
34 | Bagrowska Agnieszka | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
35 | Ławrynowicz Paweł | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
36 | Puchalska Agata | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
37 | Kotowski Marcin | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
38 | Nowik Kamil | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
39 | Staszewski Marcin | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
40 | Balcerzak Kamil | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
41 | Chmielewska Monika | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
42 | Pietraszewski Paweł | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
43 | Jelisiejew Joachim | PG nr 2 w Białymstoku (klasa 2) |
44 | Sobolewski Kamil | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
kategoria klas drugich
L.P. | Nazwisko i imię | Szkoła |
1 | Kadaj Maciej | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
2 | Krężel Łukasz | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
3 | Lubomska Matylda | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie |
4 | Antoniuk Sylwia | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
5 | Łoziński Damian | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
6 | Sokołowski Maciej | I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku |
7 | Kozłowska Katarzyna | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
8 | Łoboś Jarosław | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
9 | Sawicka Barbara | II LO im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku |
10 | Grynkiewicz Krzysztof | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
11 | Pańkowski Andrzej Piotr | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
12 | Wróblewski Piotr | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
13 | Bąk Kacper | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
14 | Busłowski Leszek | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
15 | Rutkowski Przemysław | IV LO im. C.K Norwida w Białymstoku |
16 | Falkowski marcin | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
17 | Muszyński Jakub | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
18 | Stypułkowski Tomasz | V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku |
19 | Błażewicz Marek | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
20 | Głowacki Daniel | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
21 | Lewicki Rafał | Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku |
22 | Jurak Radosław | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
23 | Kuprianowicz Sara | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
24 | Zinkiewicz Marcin | I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim |
25 | Biszczuk Joanna | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
26 | Karpiuk Marta | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
27 | Sajewicz Andrzej | II LO im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim |
28 | Jakubowski Adam | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
29 | Sałęga Karol | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
30 | Stepaniuk Magdalena | Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce |
31 | Łupiński Mateusz | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
32 | Mańkiewicz Agnieszka | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
33 | Murawska Aleksandra | I LO im. T. Kościuszki w Łomży |
34 | Biedrzycki Karol | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
35 | Halicki Kamil | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
36 | Klim Adrian | LO im. C.K Norwida w Mońkach |
37 | Pilipiuk Bartosz | III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku |
Regulamin
- Konkurs organizuje Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, przy wsparciu Politechniki Białostockiej.
- Celem Konkursu jest rozbudzenie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz zachęcenie i przygotowanie do uczestnictwa w Olimpiadzie Matematycznej.
- W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego oraz innych zaproszonych szkół.
- Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – klasy pierwsze, II kategoria – klasy drugie. W Konkursie biorą udział 3-osobowe zespoły reprezentujące szkoły. Szkoła może zgłosić po jednym zespole w każdej kategorii wiekowej. Ponadto, prawo do zgłoszenia dodatkowego zespołu w danej kategorii wiekowej mają szkoły, które w poprzedniej edycji Konkursu znalazły się w pierwszej trójce w klasyfikacji zespołowej tej kategorii wiekowej.
- Uczestnicy rozwiązują samodzielnie (w czasie 4 godzin) cztery zadania pod nadzorem Komisji Konkursowej powołanej przez Prezesa Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Rozwiązania zadań są oceniane niezależnie przez dwóch sprawdzających według skali stosowanej w Olimpiadzie Matematycznej (0, 2, 5, 6 punktów). W przypadku rozbieżności ocen ostateczną ocenę wystawia Przewodniczący Komisji Konkursowej.
- Klasyfikacja zespołów (w każdej kategorii wiekowej) jest ustalana na podstawie sumy punktów uzyskanych przez wszystkich członków poszczególnych zespołów. Klasyfikacja indywidualna (w każdej kategorii wiekowej) jest ustalana na podstawie liczby punktów uzyskanych przez poszczególnych uczestników.
- Wszelkie wątpliwości związane z interpretacją regulaminu rozstrzyga Zarząd Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Komisja konkursowa
Skład Komisji Konkursowej:
Przewodniczący:
Prof. dr hab. Edmund R. Puczyłowski, Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
Członkowie:
dr Czesław Bagiński, Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki
mgr Marzena Filipowicz, Politechnika Białostocka, Instytut Matematyki i Fizyki
mgr Ewa Girejko, Politechnika Białostocka, Instytut Matematyki i Fizyki
dr hab. Piotr Grzeszczuk, prof. Politechniki Białostockiej, Wydział Informatyki
mgr Małgorzata Hryniewicka, Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Matematyki
dr Marek Kępczyk, Politechnika Białostocka, Instytut Matematyki i Fizyki
mgr Marcin Łuba, Uniwersytet w Białymstoku, Instytut Matematyki
dr Ryszard Mazurek, Politechnika Białostocka, Wydział Informatyki
mgr Anna Poskrobko, Politechnika Białostocka, Instytut Matematyki i Fizyki