O nas

Informacje o Chórze Politechniki Białostockieej w tekście łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

Chór Politechniki Białostockiej powstał w 1977 r.

Od grudnia 1997 r. kieruje nim Wioletta Miłkowska.

W skład Zespołu wchodzą studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Białostockiej, których łączy pasja muzykowania, szczególnie śpiewu.

Chór Politechniki Białostockiej

W bogatym repertuarze Zespołu znajdują się utwory a cappella z różnych epok świeckie i sakralne, jak również formy wokalno-instrumentalne, poczynając od klasyki poprzez folk, jazz, a na muzyce rozrywkowej i współczesnej kończąc.

W ciągu 40-letniej działalności Chór wielokrotnie uświetniał ważne uczelniane uroczystości i wydarzenia, koncertował w Polsce i na świecie (Kanada, Francja, Wlk. Brytania, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja).

Chór Politechniki Białostockiej podczas koncertu

Współpracował z wieloma orkiestrami, m.in. Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Sinfonia Viva, Zespołem Muzyki Dawnej „Il Piacere”, Zespołem Muzyki Dawnej, „Cantio Polonica”, a także z Akademicką Orkiestrą „Sinfonia Academica” i Zespołem Muzyki Folkowej „Sierra Manta”.

Dokonywał nagrań radiowych i telewizyjnych (6 płyt CD z repertuarem muzyki klasycznej i rozrywkowej), zdobywał nagrody i wyróżnienia w licznych międzynarodowych konkursach i festiwalach.