Koncert Chóru Politechniki Białostockiej

21-05-2024

Chór Politechniki Białostockiej obchodził w zeszłym roku 45-lecie swojej działalności. W tym roku włącza się w obchody Jubileuszu 75-lecia Uczelni.

Koncert pod batutą prof. Wioletty Miłkowskiej dla społeczności akademickiej PB odbędzie się 27 maja w holu Centrum Nowoczesnego Kształcenia o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny.

To będzie wyjątkowe wydarzenie! Usłyszymy nieco klasyki, ale będą też utwory z repertuaru popkulturowego w aranżacjach przygotowanych do wykonania przez naszych chórzystów (w składzie 35 osób) oraz instrumentalistów. W partiach solowych wystąpią: Monika Roszkowska, Bogumiła Orzel, Michał Puchlik.

Świętujmy urodziny naszej Alma Mater śpiewająco!

Koncert Chóru Politechniki Białostockiej

27 maja 2024 / Centrum Nowoczesnego Kształcenia / godz. 19.00

Na wydarzenie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Utwory:

1. Whitacre – Sing gently
    fortepian –  Krystyna Rosłan
  2. Diczko – Otcze nasz
  3. Arcybiskup Eliasz II (Irakli Guduszauri-Szjolaszwili) – Kyrie eleison
  4. Busto-  Ave verum corpus
  5. Whitacre – Lux Aurumque
  6. Lovland; opr. Natalia Falkowska – You Raise Me Up
  7. Kelly, opr. M. Fedorov – I believe I can fly
  8. sł. Andrzej Mogielnicki, muz. Romuald Lipko, arr. Max. Fedorov – Piąty bieg
  9. Mercury; opr. M. Fedorov– Bohemian Rapsody
  10. Max Fedorov – Gaudeamus

Wykonawcy:

Chór Politechniki Białostockiej

Solo: Monika Roszkowska, Bogumiła Orzel, Michał Puchlik

Zespół instrumentalny w składzie:

• Max Fedorow- instrumenty klawiszowe
  • Michał Kalinowski – saksofon
  • Dawid Borowski – skrzypce
  • Grzegorz Kluczyński – gitara elektryczna
  • Piotr Chociej – gitara basowa
  • Wojciech Bronakowski – perkusja

Chór Politechniki Białostockiej powstał w 1977 roku. Tworzą go studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Białostockiej. W repertuarze zespołu znajdują się utwory a cappella, zarówno świeckie, jak i sakralne z różnych epok, a także formy wokalno-instrumentalne. Chór wielokrotnie uświetniał uczelniane uroczystości. Koncertował w kraju i za granicą. Brał udział w warsztatach wokalnych oraz koncertach w Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Włoszech. Zdobywał nagrody i wyróżnienia w licznych międzynarodowych konkursach i festiwalach. Chórem Politechniki Białostockiej od 25 lat kieruje prof. Wioletta Miłkowska.