Najlepsi z Najlepszych! 2.0
„Rozwój kompetencji naukowych i zawodowych studentów Wydziału Mechanicznego w zakresie robotyki mobilnej, poprzez udział w zawodach i konferencjach międzynarodowych.”. Projekt uzyskał finansowanie z osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.3 Umiędzynarodowianie polskiego szkolnictwa wyższego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach zaproszenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do składania ofert na projekty pozakonkursowe o charakterze koncepcyjnym pt. ”Najlepsi z najlepszych!2.0.”
Celem projektu jest propagowanie wśród studentów tematyki kosmicznej oraz rozwój ich umiejętności w samodzielnym tworzeniu konstrukcji robotycznych przeznaczonych do konkretnych zastosowań oraz ich badaniu i testowaniu.
Projekt uzyskał finansowanie z osi priorytetowej III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.3 Umiędzynarodowianie polskiego szkolnictwa wyższego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach zaproszenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do składania ofert na projekty pozakonkursowe o charakterze koncepcyjnym pt. „Najlepsi z najlepszych!2.0.
Celem głównym projektu jest udział studentów w drugiej edycji prestiżowych zawodów Canada International Rover Challenge 2018 w Drumheller w Kanadzie. Poza tym studenci z łazikiem wezmą udział w trzech zawodach z zakresu robotyki mobilnej (Robotic Day 2018 w Pradze, RoboChallenge 2017 w Bukareszcie oraz European Rover Challenge 2018).
Projekt zakłada także umożliwienie studentom zaprezentowania swoich osiągnięć na konferencjach związanych z tematyką robotów mobilnych. Planowane jest zwiększenie nacisku na aspekt naukowy projektu poprzez przygotowanie serii artykułów i ich zaprezentowanie na międzynarodowych konferencji poświęconych zagadnieniom robotyki i mechatroniki (ICCC 2018, EM 2018, MMAR 2018, Biomdlore 2018). W konferencjach udział wezmą przedstawiciele zespołu odpowiedzialni za przygotowanie danego artykułu czy posteru wraz z opiekunem.
Projekt nowego robota będzie rozwinięciem poprzednich projektów (łaziki: Hyperion i Hyperion 2, #next oraz RED), który ma sprostać stale rosnącemu poziomowi trudności zawodów URC. Nowym elementem w zawodach URC jest przejazd w pełni autonomiczny.
Okres realizacji projektu: od 2017-10-01 do:2018-09-30
Całkowita wartość projektu: 250 000,00 zł
Kwota dofinansowania z UE: 212 500,00 zł
Kwota dofinansowania ze środków budżetu państwa: 37 500,00 zł