Szkolenie dla kadry akademickiej w ramach VIA CARPATIA

Wykłady i warsztaty dla kadry akademickiej! Do 6 września potrwają zapisy na szkolenia z zakresu zasad bezpieczeństwa, formułowania efektów uczenia się, komunikacji interpersonalnej oraz radzenia sobie ze stresem w pracy dydaktycznej. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w Gawrych Rudzie nad Jeziorem Wigry w dniach 11-13 września 2024 r.

To kolejne z cyklu szkoleń kierowanych do nauczycieli akademickich, organizowane w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Są one realizowane w Obszarze Kształcenie, Działanie 3 „Wymieńmy się tym co najlepsze”.

W programie szkolenia są wykłady oraz warsztaty praktyczne:

1. Podstawowe zasady bezpieczeństwa w terenie. Czy można przygotować się na nieprzewidziane sytuacje w pracy dydaktycznej? Jak reagować? Co robić? Zasady bezpiecznej ewakuacji.
  2. Zajęcia terenowe – jak je bezpiecznie realizować? Profesjonalny trening w terenie. Warsztaty i zajęcia w grupach.
  3. Psychologiczne aspekty komunikacji – trening komunikacji interpersonalnej.
  4. Stres w pracy dydaktycznej i radzenie sobie z nim.
  5. Jak formułować efekty uczenia się kierunkowe i przedmiotowe? – dobre praktyki.
  6. Weryfikacja efektów uczenia się.

Celem szkolenia jest wymiana doświadczeń w zakresie kompetencji zawodowych nauczycieli akademickich, budowanie relacji i pracy w zespole, doskonalenie metod i technik wspomagających realizację zajęć oraz zasad bezpieczeństwa w pracy dydaktycznej, w szczególności podczas zajęć terenowych i wizyt studyjnych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 11-13 września 2024 r. w Hotelu Nad Wigrami w Gawrych Rudzie. Łączna liczba uczestników z trzech uczelni to 50 osób. Z Politechniki Lubelskiej zgłosiło się 11 osób, z Politechniki Rzeszowskiej zgłosiło się 10 osób. Z Politechniki Białostockiej zaplanowano udział 29 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zapisach na warsztaty wraz z formularzem oraz załączonym programem znajduje się na stronie: https://pb.edu.pl/via-carpatia/dzialania/ksztalcenie/wymienmy-sie-tym-co-najlepsze/