5. Konferencja Kół Naukowych w ramach „Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”

2024-05-V-KKN-2160x1350px

5. Konferencja Kół Naukowych w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, finansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, organizowana jest przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. W skład sieci wchodzą trzy politechniki: Politechnika Białostocka, Politechnika Lubelska oraz Politechnika Rzeszowska.

Działalność kół naukowych zostanie zaprezentowana w formie posterów – każde koło ma do wykorzystania tablicę o powierzchni A1, na której będzie można zaprezentować swoją działalność.

Politechnikę Białostocką tym razem reprezentować będą następujące studenckie koła naukowe:

1. Zarządzania Kapitałem Ludzkim HR Team (WIZ)
2. Gospodarowania Środowiskiem (WBNŚ)
3. ORTHOS (WM)
4. Analizy Danych w Biznesie (WIZ)
5. ARTStudio (WBNŚ)

Celem konferencji jest rozwój Regionów Polski Wschodniej i poszerzenie wiedzy z zakresu kształcenia, nauki i komercjalizacji, jak również promocja polskiej nauki jako filaru rozwoju społeczeństwa. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie międzyuczelnianego systemu umożliwiającego wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przenikanie się potencjałów wśród studentów. Realizacja zamierzonych celów odbędzie się poprzez integrację studentów i opiekunów zrzeszonych w kołach naukowych. Konferencja umożliwi młodym, ambitnym studentom z owych uczelni na opublikowanie artykułów naukowych oraz da szansę na ich prezentację. Wymiana doświadczeń może zaprocentować w postaci wspólnych przedsięwzięć w przyszłości. W realizacji zamierzonych planów będą także pomocne szkolenia podczas których uczestnicy konferencji zdobędą cenne doświadczenie i umiejętności.

W skład Komitetu Naukowego wchodzą:

Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej
dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz

Prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej
prof. dr hab. Grzegorz Ostasz

Prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej
dr hab. inż. Paweł Droździel

Prorektor ds. kształcenia Politechniki Białostockiej
dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB

Prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej
dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB

i inni