Wykład: Jak poradzić sobie z kryzysem psychicznym?

22.04.2024 r. (poniedziałek), godz. 12:15

Miejsce: Aula C Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

Tytuł: Jak poradzić sobie z kryzysem psychicznym?

Jak poradzić sobie z kryzysem psychicznym? To dynamiczna i interaktywna prezentacja, w której zostaną przedstawione praktyczne narzędzia do radzenia sobie ze stresem, lękiem i depresją. Zostanie podkreślone znaczenie samoświadomości emocjonalnej oraz zdrowych nawyków życiowych, takich jak regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Dodatkowo będą omówione dostępne zasoby wsparcia, w tym terapia i grupy wsparcia, zachęcając uczestników do otwarcia się na rozmowę o swoich emocjach i szukania pomocy w potrzebie.

Prowadzący: dr hab. n. med. Andrzej Silczuk – doktor habilitowany nauk medycznych, lekarz psychiatra z wieloletnim stażem klinicznym, wykładowca uniwersytecki i edukator, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dyrektor medyczny w Wellbee Polska, twórca autorskiego Andrzej Silczuk Podcast, wcześniej podcastu Niemyte Dusze, o tym jak styl życia wpływa na nasze zdrowie psychiczne.