Konkurs „INNOSPIN” – demonstratory dla międzyuczelnianych zespołów badawczych

konkurs Innospin w ramach politechnicznej Sieci VIA CARPATIA

W ramach działania nr 10 IKANET – Identyfikacja Kluczowych Aktywności Partnerów ogłaszamy konkurs „INNOSPIN” – demonstratory dla międzyuczelnianych zespołów badawczych”.

Konkurs realizowany jest przez Uczelnie Partnerskie w ramach zadania zleconego Ministra Edukacji i Nauki – „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”.

 

Celem konkursu jest promocja i komercjalizacja wyników badań naukowych i prac rozwojowych jego uczestników oraz nawiązywanie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uczelni Partnerskiej.

Przedmiotem zgłoszenia do konkursu są wszelkie gospodarczo użyteczne wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, uzyskane w Uczelni Partnerskiej, które nie zostały dotychczas skomercjalizowane.

Maksymalna kwota dofinansowania przewidziana dla zespołu badawczego wynosi 100 000 zł brutto!

Termin składania wniosków upływa 11 kwietnia 2023 r.

REGULAMIN KONKURSU: Regulamin konkursu INNOSPIN (PDF, 4 MB, otworzy się w nowej karcie)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU: Załącznik do Regulaminu INNOSPIN – formularz zgłoszeniowy (DOCX, 147 KB)

KOSZTORYS WNIOSKU DO KONKURSU: Załącznik do formularza zgłoszeniowego – kosztorys wniosku (XLSX, 251 KB)

 

W ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA realizowane są działania skierowane do różnych grup docelowych. Działanie IKANET- Identyfikacja Kluczowych Aktywności Partnerów jest ważne pod kątem wspierania pomysłów o znaczeniu komercjalizacyjnym.

W ramach Wirtualnego Akceleratora Komercjalizacji (WAK) powstanie Inteligentna Chmura Mapy Kompetencji, która pozwoli na inwentaryzację wszystkich zasobów Politechnik, zarówno w aspekcie intelektualnym, aparaturowym, jak i doświadczeń projektowych, wdrożeniowych i komercjalizacyjnych. Efektem jej działalności będzie powołanie Sieci Uczelnianych Laboratoriów Akredytowanych.

Dzięki usystematyzowaniu współpracy Politechnik w obszarze B+R możliwe będzie zbudowanie systemu wspierania przedsiębiorczości akademickiej w aspekcie wdrożeń. Ogłoszony zostanie cykliczny coroczny konkurs (INNOSPIN) na demonstratory dla międzyuczelnianych zespołów badawczych Politechnicznej Sieci Via Carpatia. Demonstratory o największym potencjale będą mogły uzyskać wsparcie finansowe na samodzielne wejście na rynek, w ramach funduszu zalążkowego. Jest to szczególnie istotne, by nie uzależniać potencjału B+R wyłącznie od finansowania ze strony przedsiębiorstw, lecz zapewnić wsparcie finansowe i organizacyjne od uczelni, będących źródłem naukowym tych inicjatyw.

Takie podejście pozwoli na wykorzystanie efektu synergii uczelni, generując równocześnie rozwiązania gotowe do wejścia na rynek oraz finansując te, które będą komercjalizowane z poziomu uczelni. Zapewni to dodatkową korzyść instytucjonalną – uczelnie będą nie tylko naukowym partnerem komercjalizacji wyników badań, ale staną się końcowym beneficjentem finansowym opracowanych rozwiązań.