Zjazd Absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

W ramach Jubileuszu 35-lecia Wydziału Informatyki odbędzie się zjazd jego absolwentów.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu byłych studentów, współpracowników oraz sympatyków WI!

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca. Trwa rejestracja uczestników!

– W tym roku Wydział Informatyki obchodzi swój jubileusz 35-lecia, a właściwie powołania Instytutu Informatyki wraz z decyzją o uruchomieniu kierunku informatyka na Politechnice Białostockiej. Z tej okazji organizujemy uroczysty zjazd absolwentów, który mamy nadzieję, że zgromadzi grono byłych studentów, pracowników naukowych oraz przedstawicieli firm z branży informatycznej. Wydarzenie ma na celu nie tylko uczczenie jubileuszu, ale także integrację środowiska akademickiego z przemysłem oraz wymianę doświadczeń i wiedzy między pokoleniami informatyków – mówi dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, Dziekan Wydziału Informatyki, zapraszając do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 14 czerwca 2024 r.

Zjazd absolwentów Wydziału Informatyki to okazja, by spotkać się po latach, powspominać dawne czasy, wymienić się doświadczeniami i kontaktami. Fakt, że w tym roku mija 30 lat od uzyskania dyplomów magistra inżyniera przez pierwszych absolwentów (rocznik: 1989-1994) nadaje wydarzeniu dodatkowego znaczenia. Spotkanie to wpisuje się także w obchodzony w tym roku jubileusz Wydziału, którego renoma ma zasięg regionalny, ale i ogólnopolski. Markę WI znają młodzi ludzie i przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy chętnie zatrudniają dobrze wyszkolonych absolwentów 3 kierunków: informatyka, informatyka i ekonometria oraz matematyka stosowana.

– Wydział Informatyki, którego historia rozpoczęła się 1 lipca 1989 r., szybko stał się jednym z czołowych ośrodków kształcenia w dziedzinie informatyki w Polsce. Jego misją jest kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie sprostać wyzwaniom dynamicznie rozwijającego się rynku technologicznego. Wydział wykształcił tysiące absolwentów, którzy obecnie zajmują kluczowe stanowiska w firmach informatycznych zarówno w kraju, jak i za granicą. Są oni często inicjatorami nowych przedsięwzięć biznesowych, startupów oraz innowacyjnych projektów technologicznych – wyjaśnia dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, podkreślając znaczenie Wydziału w rozwoju branży IT.

Wystąpienia absolwentów, sesja wspomnień, quiz na temat historii  Wydziału Informatyki – organizatorzy zadbają o atrakcyjną oprawę zjazdu, który odbędzie się w dwóch lokalizacjach. Jego pierwsza część odbędzie się w murach Politechniki Białostockiej. Druga – w formie bankietu, zlokalizowana będzie w restauracji „Trzy Po Trzy” w Białymstoku.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu powinny się zarejestrować. Z uwagi na kwestie organizacyjne rejestracja na zjazd obejmująca bankiet jubileuszowy dostępna jest do 29 maja 2024 r.

Link do rejestracji na stronie: https://wi.pb.edu.pl/35lat/rejestracja/

Warto dodać, że zjazd absolwentów jest połączony z Galą Jubileuszu 35-lecia Wydziału Informatyki, podczas której Profesor Leon Bobrowski otrzyma tytułu Honorowego Profesora Politechniki Białostockiej.

Uroczystość z udziałem dr hab. inż. Marty Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, Senatu Politechniki Białostockiej i Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej, odbędzie się w auli 32C, w godz. 12:15 – 14:15. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład okolicznościowy prof. Leona Bobrowskiego nt. Eksploracja z normą L1 wysoko-wymiarowych zbiorów danych.

Zjazd Absolwentów Wydziału Informatyki odbędzie się 14 czerwca 2024. Obowiązuje rejestracja uczestników!

Więcej o Jubileuszu 35-lecia WI-PB na stronie – sprawdź!

Program obchodów Gali Jubileuszu 35-lecia Wydziału Informatyki PB – sprawdź!

(oprac. mz)