Wycieczka śladami mozaiki

Śladami mozaiki - wycieczka

Odkrywamy perły polskiego wzornictwa na kampusie PB! Mamy tu prawdziwe skarby! Mozaiki Politechniki Białostockiej to drogocenne ozdoby z lat 70. ubiegłego wieku.

Znajdują się na Wydziale Informatyki, były niegdyś na Wydziale Mechanicznym. Znajdują się też w dawnej stołówce. Jej ceramiczne elementy stworzono na zamówienie artysty  i wypalono w Łodzi. Kompozycja z lat 1975 i 1976 zyskała uznanie w oczach ekspertów, nagrodził ją ówczesny Minister Kultury i Sztuki.

Jakie historie kryją mozaiki?

Zapraszamy pracowników oraz studentów na wycieczkę śladami mozaiki!
Pierwszą z serii wycieczek zainauguruje dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor PB

Trasa biegnie przez Wydział Informatyki. Startujemy przy Rektoracie.
Przewodnikiem będzie dr inż. arch. Maciej Kłopotowski, dyrektor Centrum Historii PB.
Na wydarzenie nie wymagane są zapisy.

Terminy wycieczek:

• 8 marca 2024 / godz. 10.00 / Każda z Pań otrzyma kwiat. Wszyscy otrzymają jubileuszowe pocztówki! Na zakończenie uczestnicy skomponują kwiatową mozaikę przed Platon TV!
  • 5 kwietnia 2024 / godz. 10.00
  • 7 czerwca 2024 / godz. 10.00
  • 4 października / godz. 10.00
  • 8 listopada 2024 / godz. 10.00
  • 7 grudnia 2024 / godz. 10.00

Po ukończeniu remontu w dawnej stołówce trasa wycieczki będzie obejmować również to miejsce.

Politechnika Białostocka chroni artystyczne mozaiki – dowiedz się więcej!