Kolejna wycieczka śladami mozaiki

Zdjęcie z wycieczki śladami mozaiki

Pierwsza wycieczka śladami mozaiki już za nami. Przed nami kolejna.  Znowu będziemy odkrywać perły polskiego wzornictwa na kampusie PB! Mozaiki Politechniki Białostockiej to drogocenne ozdoby z lat 70. ubiegłego wieku. Autorem projektu był pochodzący z Łodzi art. plastyk Krystian Salwiczek, absolwent łódzkiej ASP. To mu zawdzięczamy niesamowite ceramiczne ozdoby na naszym kampusie.

Piękne wielobarwne kompozycje znajdują się na Wydziale Informatyki. Trasa wycieczki wiedzie przez 9 punktów i wywołuje czasami niemałe zaskoczenie, ponieważ niektórzy (mimo, że pracują na uczelni wiele już lat) po raz będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejszy gabinet, w którym znajdują się zachowane w doskonałym stanie ścienne dekoracje.

Jakie historie kryją mozaiki?

Zapraszamy pracowników oraz studentów na wycieczkę śladami mozaiki!

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Startujemy przy Rektoracie. Przewodnikiem będzie dr inż. arch. Maciej Kłopotowski, dyrektor Centrum Historii PB.

Terminy wycieczek:

• 5 kwietnia 2024 / godz. 10.00
  • 7 czerwca 2024 / godz. 10.00
  • 4 października / godz. 10.00
  • 8 listopada 2024 / godz. 10.00
  • 7 grudnia 2024 / godz. 10.00

Po ukończeniu remontu w dawnej stołówce trasa wycieczki będzie obejmować również to miejsce.

Politechnika Białostocka chroni artystyczne mozaiki – dowiedz się więcej!