Akademicki Mistrzostwa Polski – BIEGI PRZEŁAJOWE, Supraśl 12-13.04.2019

KLUB ŚRODOWISKOWY AKADEMICKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

ORGANIZATOREM

AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniach 12-13.04.2019 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Organizatorem imprezy był Akademicki Związek Sportowy Politechniki Białostockiej i Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego. W zawodach wzięło udział prawie 600 zawodników i zawodniczek z wielu uczelni z całej Polski. Panie rywalizowały na dystansach 3km i 6km, natomiast panowie na 4,5 i 9km. Otwarcie zawodów zapoczątkował łazik marsjański przecinający wstęgę w okolicach startu.

Studentki Politechniki białostockiej, które reprezentowały uczelnię to w kolejności na mecie: 70. Małgorzata Łodzińska, 84. Eliza Ostaszewska, 98. Ewa Jeżewska, 105. Aleksandra Sielawa, 134. Natalia Markowska, 167. Paula Pietruszka, wszystkie biegły na dystansie 3 kilometrów. Studenci wystartowali na 4,5 kilometra w składzie: 88. Łukasz Karpiuk, 109. Jakub Kapuściński, 110. Michał Zimnoch.

Drużynowo wyniki pań pozwoliły na zajęcie 32 miejsca w klasyfikacji open i 9 miejsca w typach uczelni, natomiast panowie uplasowali się na 43 miejscu open i 11 w poszczególnych typach uczelni.

Na koniec zawodów najlepszą zawodniczkę i zawodnika Politechniki Białostockiej nagrodził statuetką Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jarosław Perszko, prof. PB.

Trenerami sekcji są: Andrzej Kukliński i Paweł Kukliński.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski Biegi Przełajow

Galeria zdjęć (autor: FiT)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa odbędą się w SUPRAŚLU w terminie 12-13 kwietnia 2019 roku.

Miasto Supraśl oddalone jest od Białegostoku 12 kilometrów. Zamieszkuje tam blisko 5 tys. ludzi.

Supraśl posiada status Uzdrowiska. Supraśl posiada także wspaniały, naturalny mikroklimat, wynikający z jego położenia. Miasteczko jest bowiem otoczone Puszczą Knyszyńską, a w północnej części rzeką Supraśl, zagospodarowaną pięknymi bulwarami.

Miejsce rozegrania biegów przełajowych w ramach AMP znajduje się na skraju Puszczy. Są tu znakomite trasy biegowe; zimą służą również do uprawiania narciarstwa biegowego. Start i meta odbędzie się na dużej polanie. Tu również będą ceremonie dekoracji, otwarcia i zamknięcia Mistrzostw. Trasa biegów wiedzie przez dukty leśne, specjalnie przygotowane do zawodów, w których startuje duża ilość zawodników. Główna pętla ma układ zamknięty; posiada dokładnie wymierzony dystans 1500 m i przebiega przez polanę startową. To przynosi podwójną korzyść, ponieważ dystanse obowiązujące w AMP są wielokrotnością 1,5km a to umożliwi obserwację walki zawodników. Supraśl jest Uzdrowiskiem, posiada wiele zabytków, odwiedzają go liczni turyści. Tu znajduję się unikalne w skali światowej muzeum ikon. Jest to miasteczko urokliwe, o niepowtarzalnym klimacie, gdzie kręcone były sceny do znanego serialu „U Pana Boga za piecem; za miedzą; w ogródku” Obecnie ekipa filmowa TVP nagrywa sceny do serialu „Blondynka”. W związku z powyższym Supraśl posiada dobrą bazę hotelowo-noclegową, gdzie zostały zarezerwowane noclegi i wyżywienie uczestnikom Mistrzostw. Miejsca zakwaterowania oddalone są od strefy start-meta w odległości do 1 km, a niektóre nawet kilkaset metrów. Wyżywienie jak obiadokolacja i śniadanie będzie zapewnione w miejscu zakwaterowania. Obiady będą serwowane w dwóch pobliskich restauracjach, znajdujących się w odległości100 m i 300 m od strefy start-meta.

Toalety i przebieralnie będą zainstalowane na polanie startowej. Będzie można również skorzystać z zaplecza sanitarnego, łącznie z natryskami, w pobliskiej szkole sportowej oddalonej 250 metrów. Uczestnicy Mistrzostw, nieposiadający własnego środka transportu, mogą dojechać z Białegostoku do Supraśla autobusami komunikacji podmiejskiej. Patronat nad Mistrzostwami obejmą Burmistrz Supraśla, Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektorzy największych uczelni Białegostoku. Jesteśmy przekonani, że Supraśl to wyjątkowe miejsce do przeprowadzenia AMP w Biegach Przełajowych. Tradycyjna podlaska gościnność, nasze dotychczasowe doświadczenie, determinacja w dopracowaniu szczegółów w różnych aspektach organizacyjnych, przyniesie duży sukces. Naszą ambicją jest stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, która spowoduje, że te Mistrzostwa zostaną zapamiętane przez uczestników na długie lata.

Oficjalny film promujący: https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=V6MA-zS8sp4

Plakat:

Mapa zawodów:

Atrakcje Supraśla:

Zdjęcia trasy: https://bialystok.azs.pl/galeria/akademickie-mistrzostwa-polski-w-biegach-przelajowych-2019/