Rekrutacja na staże studenci Wydziału Mechanicznego 2021

17-05-2021

Z lewej strony logotyp Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zawierający jedną gwiazdkę białą, jedną żółtą oraz jedną czerwoną na niebieskim tle, z prawej strony logo Unii Europejskiej, żółte gwiazdki ułożone w kółko na niebieskim tle oraz napis Unia Europejska Europejski Funduszu Społeczny. Na środku biało-czerwona flaga Polski z napisem Rzeczypospolita Polska

UWAGA wydłużona rekrutacja do 27.05.2021 r. do godziny 12:00!!!

Serdecznie zapraszamy studentów 4-rech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych Wydziału Mechanicznego do realizacji staży opartych na wysokiej jakości programie z praktycznym wykorzystaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji nabytych w ramach studiów. Rekrutacja odbywać się będzie w dniach 17 – 23.05.2021 r.

Grupa docelowa: studenci 4 ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I stopnia na kierunkach:

• automatyka i robotyka
  • inżynieria biomedyczna
  • inżynieria materiałowa i wytwarzania
  • mechanika i budowa maszyn
  • mechatronika

Ważne informacje:

Rodzaj stażu: krajowy

Liczba planowanych staży: 110 (74 wolne miejsca)

Wymiar stażu: II edycja – 240 godzin (co najmniej 20 godzin zadań stażowych wykonywanych w tygodniu)

Wynagrodzenie całkowite: wynagrodzenie za Staż wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne opłacane przez Uczelnię wyniesie 5 025,60 złotych (wypłacane w miesięcznych ratach)

Stażyście przysługuje refundacja kosztów poniesionych w związku z dojazdem do miejsca odbywania stażu oraz kosztów zakwaterowania w przypadku, gdy staż będzie odbywał się w odległości nie mniejszej niż 50 km od miejsca zamieszkania Stażysty.

Więcej informacji: Regulamin Projektu ZIREG i Regulaminu staży w ramach projektu ZIREG

HARMONOGRAM REKRUTACJI (II edycja)

17.05.2021 – 27.05.2021 godz. 12:00 – elektroniczna rekrutacja kandydatów poprzez stronę rekrutacji na staże WM

24.05.2021 – 27.05.2021 – wstępna decyzja w sprawie zakwalifikowania na staż

26.05.2021 – 17.06.2021 – złożenie w firmach CV wraz z wynikami Wstępnego Badania Indywidualnych Kompetencji (WBIK) + ewentualne rozmowy kwalifikacyjne

07.06.2021 – 23.06.2021 – przekazanie przez firmy list rankingowych kandydatów

10.06.2021 – 25.06.2021 – klasyfikacja kandydatów do poszczególnych firm

15.06.2021 – 30.06.2021 – potwierdzenie przez studentów wyboru miejsca stażu

17.06.2021 – 02.07.2021 – przekazanie decyzji w sprawie kwalifikacji na staż

Czerwiec/lipiec 2021  – opracowanie indywidualnego programu stażu, podpisanie umów na odbycie stażu, rozpoczęcie stażu w wybranej firmie

GŁÓWNE KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ PODCZAS KWALIFIKACJI NA STAŻ:

1. średnia ocen uzyskanych w toku studiów, zweryfikowana przez pracownika dziekanatu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, odpowiednio:

Średnia ocen       Liczba punktów

4,6 – 5,00            5 pkt

4,59 – 4,44          4 pkt

4,39 – 4,00          3 pkt

3,99 – 3,50          2 pkt

3,49 – 3,00          1 pkt

1. udokumentowane: osiągnięcia naukowe lub projektowe, zaangażowanie w działalność kół naukowych, działalność w samorządzie, wolontariat, znajomość języków obcych (3 pkt.) oraz inne indywidualne kryteria określone przez przedsiębiorstwa, zgodne z ich polityką programów stażowych (po 1 pkt.)
  2. pozostałe kryteria z Wniosku o staż – od 1 pkt. do 5 pkt.
  3. wynik Wstępnego Badania Indywidualnych Kompetencji (WBIK).

WAŻNE DOKUMENTY:

Regulamin staży projektu ZIREG

Formularz Wstępnego Badania Indywidualnych Kompetencji (WBIK)

Wniosek o staż (Załącznik nr 1 do Regulaminu Stażu)

Decyzja w sprawie zakwalifikowania na staż (Załącznik nr 1a do Regulaminu Stażu)

Formularz uczestnika projektu – Stażu (Załącznik nr 2 do Regulaminu Stażu)

Umowa o staż (Załącznik nr 3 do Regulaminu Stażu)

Oświadczenie do umowy o staż (Załącznik nr 1 do Umowy o Staż)

Indywidualny Program Stażu (Załącznik nr 4 do Regulaminu Stażu)

Dziennik stażu (Załącznik nr 5 do Regulaminu Stażu)

Lista obecności stażysty (Załącznik nr 6 do Regulaminu Stażu)

Raport końcowy opiekuna stażu (Załącznik nr 7 do Regulaminu Stażu)