Targi Praktyk i Staży – zaproszenie

marzec 20

Wydział Elektryczny PB

10:00 - 15:00

Jesteś studentem zainteresowanym programem praktyk, ofertą stażu lub pracy wakacyjnej? Przyjdź na Targi Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej! Koniecznie zabierz ze sobą swoje CV. Na Targach poznasz rekruterów z ponad 30 firm i instytucji. Spotkanie z nimi może być pierwszym krokiem do Twojej kariery zawodowej.

Piąta edycja Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej odbędzie się 20 marca na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10:00 – 15:00. Targi organizuje Biuro Karier Politechniki Białostockiej, które wzorem poprzednich edycji, zaprosiło do udziału ponad 30 wystawców – przedstawicieli firm i instytucji.

Na Targach Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej znajdą się stoiska informacyjne:

1. AC S.A.
  2. AIUT Sp. z o.o.
  3. APTIV
  4. AUCHAN POLSKA Sp. z o.o.
  5. AUTOMATYKA – POMIARY – STEROWANIE S.A.
  6. Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB oraz ESN PB
  7. BRITISH AMERICAN TOBACCO POLSKA S.A.
  8. Centralne Biuro Antykorupcyjne
  9. Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia
  10. CERI International Sp. z o.o.
  11. ChM Sp. z o.o.
  12. DANWOOD S.A
  13. EDAG Engineering Polska Sp. z o.o.
  14. Elastic Cloud Solution Sp. z o.o.
  15. Fabryki Mebli Forte S.A.
  16. IKEA Industry Orla
  17. INWIDO PRODUCTION S.A.
  18. KAN Sp. z o.o.
  19. Klaster Obróbki Metali
  20. Komenda Miejska Policji w Białymstoku
  21. Kotniz Sp. z o.o. s.k.
  22. MKL BAU Sp. z o.o
  23. MPPB J.W. „ŚLEPSK”
  24. MULTI PACKAGING SOLUTIONS BIAŁYSTOK Sp. z o.o.
  25. PLUM Sp. z o.o.
  26. POLAQUA Sp. z o.o.
  27. PRODEKO-EŁK Sp. z o.o.
  28. PRONAR SP. Z O.O. W NARWII
  29. Quad/Graphics Europe Sp. z o.o.
  30. ROSTI Poland Sp. z o.o.
  31. SYMMETRA Sp. z o.o.
  32. Transition Technologies S.A.
  33. UNIBEP
  34. Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku

Dlaczego warto przyjść na Targi Praktyk i Staży?

Targi to okazja, aby w jednym miejscu, w jednym czasie spotkać wielu pracodawców. To umożliwia prześledzenie ich oferty oraz aktualnego rynku pracy. Spotkanie z przedstawicielami firm podczas targów ma przebieg mniej formalny niż typowy wywiad kwalifikacyjny. Rozmowa trwa zazwyczaj kilka minut. Obie strony mają szansę zadawać pytania i przedstawiać swój punkt widzenia. Jeśli poszukujesz praktyk masz okazję zdobyć cenne informacje o firmie i porozmawiać z przedstawicielem tzw. „kadr”.

Wybierając się na Targi Praktyk i Staży zastanów się, jakie firmy Cię interesują i pomyśl, jakie pytania chcesz im zadać. Wybierając firmy, z którymi będziesz chciał się spotkać, musisz wziąć pod uwagę swoje predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Warto zdawać sobie sprawę ze swoich kompetencji.

Na Targi Praktyk i Staży powinieneś zabrać swoje CV. Przygotowanie listu motywacyjnego pod konkretnego pracodawcę, czy też stanowisko, będzie z pewnością dodatkowym atutem. Wysyłając dokumenty aplikacyjne nigdy nie mamy pewności, że zostaną odczytane. Tu masz bezpośrednią możliwość przedstawienia się, porozmawiania z osobą, która faktycznie odpowiada za rekrutację. Masz szansę sprawić, aby rekruter Cię zapamiętał i tym samym przybliżyć się do zdobycia wymarzonej pracy.

Reasumując – dobre przygotowanie może zaowocować zainteresowaniem pracodawcy Twoją kandydaturą!

Ważne, abyś miał pomysł na siebie i wiedział czego chcesz. Udział w Targach Praktyk i Staży, może być pierwszym krokiem do realizacji planu swojej kariery.