Pozwólmy dzieciom myśleć- matematyka i programowanie od podstaw

czerwiec 14

Zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej działania w projekcie „Programowanie od podstaw”. Spotkanie zatytułowane „Pozwólmy dzieciom myśleć- matematyka i programowanie od podstaw” odbędzie się 14 czerwca 2018 r. Początek o godz. 14:00.

logotyp projektu

W programie:

• 14:00-14:10 otwarcie konferencji
  • 14:10-15:00 „Inne drogi w edukacji i tradycyjna szkoła” – Ewa Radanowicz, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radowie Małym, doradca, trener, coach. Szkoła w Radowie Małym to publiczna szkoła wiejska. O jej wyjątkowości stanowią jednak praca i zaangażowanie zespołu nauczycieli-entuzjastów, którzy poszukują nowych, ciekawszych pomysłów na edukację oraz wdrażają je w swojej szkole.
  • 15:00-15:45 „Po co w szkole kodowanie?” – Joanna Bagińska, trener Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania
  • 15:45-16:15 kawa i rozmowy moderowane przy stoliku

Organizatorzy: Wydział Informatyki Politechnika Białostocka, Oddział Podlaski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki w ramach Podlaskich Dni Matematyki 2018.

„Programowanie od podstaw” to projekt nastawiony na rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego – projekt realizowany dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”
Więcej na stronie projektu: Programowanie od podstaw

Konferencja „Pozwólmy dzieciom myśleć- matematyka i programowanie od podstaw”
14 czerwca 2018 r., w godz. 14:00-16:30, Aula 12 B