PODLASKIE DNI MATEMATYKI 2019

maj 15

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

Podlaskie Dni Matematyki 2019 to cykl wydarzeń, których celem jest popularyzacja matematyki. Imprezy adresowane są do  uczniów, studentów, nauczycieli oraz do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Białegostoku i regionu.

Główne wydarzenia, na które warto wcześniej się zarejestrować znajdują się na stronie http://pdm.wi.pb.edu.pl/

Plakat Podlaskich Dni Matematyki 2019

Program Podlaskich Dni Matematyki 2019:

15.05 – 13.06.2019 WYSTAWA „MATEMATYCZNY POCIĄG”, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, sala 27 C

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Matematyczny Pociąg”. Odkryj w sobie pociąg do matematyki, wejdź w niezwykły świat łamigłówek matematycznych na wystawie przygotowanej przez gdańskie Hevelianum. Wystawa składa się z 20 interaktywnych stanowisk. Każdy osoba znajdzie coś dla siebie zarówno uczeń szkoły podstawowej jak i licealista czy dorosły.

Rejestracja:

31.05.2019 MatPiknik, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

8:30-12:30 Zabawy z matematyką na patio, z udziałem: Klanza, Pomysłowa Kredka, Centrum Matematyki Signum. Zorganizowane grupy uczniów (klasy 1-8) do 50 osób zapraszamy w godzinach (do wyboru): 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30.

Wykłady (podczas rejestracji można wskazać swoją propozycję godziny wykładu, dostosować wykład do odbiorców i liczby osób), czas trwania: 45min:

• „Dysonanse nie tylko poznawcze. Muzyka generatywna” – Jan Gromko, Patrycja Odyniec. Wiek słuchaczy: co najmniej poziom gimnazjum lub 8 klasa bez ograniczenia górnego,
  • „Fraktalny świat” – dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko. Uczestnicy: od klasy 5 szkoły podstawowej,
  • „Matematyka z klockami Lego”  – dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko, dr hab. Dorota Mozyrska. Uczestnicy: dla młodszych, klasy 1-3,
  • „Matematyka z klockami Lego” – dr Marzena Filipowicz-Chomko, dr Ewa Girejko, dr hab. Dorota Mozyrska. Uczestnicy: dla starszaków, klasy 4-6,
  • Magia grafów dla dzieci – warsztaty – dr Magdalena Kacprzak, dr inż. Joanna Karbowska-Chilińska. Uczestnicy: grupa do 30 os. (prośba, żeby przynieść kredki)
  • Magia grafów dla młodzieży – warsztaty – dr Magdalena Kacprzak, dr inż. Joanna Karbowska-Chilińska. Uczestnicy: grupa do 30 os.
  • „Matematyczna cytrynka” – warsztaty – dr Małgorzata Wyrwas. Uczestnicy: do 20 os., wiek co najmniej kl. 7,
  • „Matematyka rytmu” – prof. Zbigniew Bartosiewicz, Gabriela Antonowicz. Uczestnicy: gimnazjum i liceum,
  • „Proste i efektywne algorytmy grafowe” – dr inż. Anna Borowska. Uczestnicy: gimnazjum, liceum,
  • „Maksymalny przepływ w sieciach” – dr inż. Anna Borowska. Uczestnicy: II, III klasa liceum,
  • Matematyczny Math-room. Uczestnicy: od klasy 7. wzwyż, liczba osób do 10 (po 5 osób na salę).