MatPiknik na Podlaskie Dni Matematyki

maj 31

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

Trwają Podlaskie Dni Matematyki 2019 – cykl wydarzeń, których celem jest popularyzacja królowej nauk.

Imprezy organizowane co roku przez matematyków z Politechniki Białostockiej we współpracy z działaczami białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz przy wsparciu Prezydenta Białegostoku i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego adresowane są do  uczniów, studentów, nauczycieli oraz do wszystkich zainteresowanych mieszkańców Białegostoku i regionu.

Od 15 maja z łamigłówkami matematycznymi spotkają się pasażerowie białostockiej komunikacji miejskiej. To dzięki współpracy ze spółkami KZK, KPK, KPKM. Zadania i ciekawostki matematyczne pojawią się także od 20 maja w pociągach kolei regionalnych.

W ramach Podlaskich Dni Matematyki na Wydziale Informatyki można oglądać wystawę „Matematyczny Pociąg…”. To wyjątkowa wyprawa w świat łamigłówek, układanek, zagadek i zadań, które mają pomagają odkryć uczestnikom pociąg do matematyki. Wystawa składa się z 20 interaktywnych stanowisk. Każdy osoba znajdzie tu coś dla siebie – zarówno uczeń szkoły podstawowej, jak i licealista czy dorosły. Eksponaty na tę popularno-naukową wystawę przygotowało gdańskie Hewelianum. Do Białegostoku, na Podlaskie Dni Matematyki sprowadził je Wydział Informatyki PB. Wystawa „Matematyczny Pociąg” będzie czynna do 13 czerwca (w sali 27 C na Wydziale Informatyki PB przy ul. Wiejskiej 45 A). Rejestracja: pdm.wi.pb.edu.pl

31 maja odbędzie się cieszący się dużą popularnością MatPiknik na Wydziale Informatyki PB. MATPiknik to m.in. matematyka z klockami LEGO, muzyka generatywna, matematyczna cytrynka, magia grafów, a także  kody, które zmieniły świat. Dostępny będzie także Matematyczny Math-room. Do wspólnej zabawy na patio Wydziału zaproszą: Centrum Matematyki Signum, Klanza i Pomysłowa Kredka. Tego samego dnia odbędą się też wykłady adresowane do publiczności od lat 5 do 105.

Matematyczny Piknik odbędzie się również 3 czerwca w Wasilkowie przy Szkole Podstawowej.

Na główne wydarzenia Podlaskich Dni Matematyki warto zarejestrować się wcześniej na stronie pdm.wi.pb.edu.pl

Obejrzyj film o wystawie Centrum Hewelianum

Zapraszamy!