Gala wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Mechanicznego

listopad 24

Ponad 80 inżynierów – absolwentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej odebrało swoje dyplomy ukończenia studiów. Uroczysta gala odbyła się w piątek, 24 listopada.

Kilka lat temu zdecydowaliście się związać swoje życie z Politechniką Białostocką. Wybraliście studia na Wydziale Mechanicznym i rozpoczęliście – taką mam nadzieję – jedną z najciekawszych przygód życia – zwracał się do uczestników gali dr hab. inż. Dariusz Perkowski, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Mechanicznego. Tak rozpoczęło się ostatnie spotkanie studentów z ich mentorami.

Podczas uroczystości specjalne wyróżnienia otrzymali najlepsi absolwenci. Nagrody z rąk Prorektora ds. Studenckich i Dydaktyki prof. Jarosława Perszko oraz Dziekana Wydziału prof. Andrzeja Seweryna odebrali:

• Mateusz Adamowicz  – absolwent kierunku automatyka i robotyka (I stopień) za pracę: „Wykorzystanie informacji z laserowego czujnika przestrzeni do omijania przeszkód przez robota mobilnego”, promotor: dr inż. Leszek Ambroziak;
  • Agnieszka Szkodzińska – absolwentka kierunku automatyka i robotyka (I stopień) za pracę: „Projekt robota do paletyzacji z zadajnikiem pozycji od sprzężenia siłowego”, promotor: dr inż. Michał Ostaszewski;
  •  Krzysztof Popławski – absolwent kierunku automatyka i robotyka(II stopień) za pracę: „Sterowanie wahadłem odwróconym z wykorzystaniem siłownika pneumatycznego”, promotor: dr inż. Waldemar Kołodziejczyk;
  • Paulina Obrębska – absolwentka kierunku inżynieria biomedyczna (II stopień) za pracę: „Komputerowe wspomaganie analizy obciążeń działających w stawie kolanowym podczas lokomocji”, promotor: dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski;
  • Piotr Sebestianiuk – absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn (I stopień) za pracę: „Projekt ramy rowerowej wykonanej z materiałów lekkich”, promotor: dr hab. inż. Dariusz Mariusz Perkowski;
  • Elżbieta Bura – absolwentka kierunku mechanika i budowa maszyn (II stopień) za pracę: “Badania doświadczalne i modelowanie numeryczne procesów pękania elementów z karbami”, promotor: prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn.

Teraz szczególnie ważne jest, abyśmy myśleli odważnie. Żebyśmy w dalszej pracy, naukowej lub zawodowej otwierali nasze umysły na nowe. Marzyli o tym, czego jeszcze nie ma. Pamiętajmy, że całe nasze życie jest eksperymentem – powiedziała na zakończenie przedstawicielka absolwentów Elżbieta Bura.

Gratulacje z okazji ukończenia studiów składali inżynierom: Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki prof. Jarosław Perszko, przedstawiciel Rady Przedsiębiorców Wydziału Mechanicznego Janusz Poulakowski, przedstawiciel Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Leon Demianiuk oraz dziekani i kadra naukowo-dydaktyczna Wydziału Mechanicznego PB. Uroczystość uświetnił występ Chóru Politechniki Białostockiej oraz instrumentaliści: Kamil Borowik i Hubert Bajko.

Na wyjątkową uroczystość, pierwszą tego typu w historii Wydziału Mechanicznego, studenci przyszli z rodzicami, rodzeństwem, a nawet dziećmi. W auli Wydziału Elektrycznego, tego wieczoru wypełnionej “po brzegi”, panowała miła, rodzinna atmosfera. Dla wielu osób była to niezapomniana chwila i emocje, które na długo pozostaną w pamięci.

Gratulujemy absolwentom Wydziału Mechanicznego, życzymy pomyślności w rozwoju zawodowym oraz szczęścia w życiu prywatnym.