Oprogramowanie MATLAB/Simulink dla pracowników i studentów PB

30-08-2021

Przypominamy, że od dnia 14 kwietnia 2021 r. obsługą serwera licencji MATLAB/Simulink zajmuje się Uczelniane Centrum Informatyczne.

Oprogramowanie zapewnia nieograniczone korzystanie z programów MATLAB/Simulink dostępnego w ramach licencji Campus Wide Suite. Warunki licencjonowania dopuszczają użytkowanie programu na prywatnych komputerach zarówno przez studentów, jak i wszystkich pracowników Uczelni.

Licencja pozwala także na uruchamianie oprogramowania MATLAB Online za pomocą przeglądarki internetowej. W ramach posiadanej licencji zapewnione jest wsparcie techniczne dla użytkowników oraz dostęp do materiałów informacyjnych w tym kursów i samouczków publikowanych na portalu MathWorks.

Każda osoba, która chce korzystać z programów MATLAB i Simulink, musi utworzyć sobie indywidualne konto na portalu MathWorks. Warunkiem koniecznym do utworzenia konta jest posiadanie adresu email w domenie Politechniki Białostockiej ”pb.edu.pl”.

Licencję można wykorzystać w dydaktyce oraz przy realizacji projektów i badań.

Instrukcja instalacji dostępna jest w dokumentacjach systemu zarządzanych przez UCI.

Strona Matlab

Instalacja licencji indywidualnych (poprzez Portal MATLAB)

Licencja indywidualna powinna być wykorzystywana przez studentów, wykładowców i pracowników uczelni do pobierania pojedynczych, samodzielnych kopii oprogramowania dla każdej z maszyn, na których są oni jedynymi użytkownikami MATLABa (dotyczy to komputerów należących do uczelni i osobistych). Do rozpowszechniania tej licencji używany jest portal MATLAB, czyli miejsce, w którym użytkownicy końcowi mogą pobierać oprogramowanie, otrzymywać bezpłatne szkolenia, kontaktować się z działem pomocy technicznej i korzystać z dodatkowych zasobów.

Licencje sieciowe dostępne na komputerach uczelnianych

Licencje sieciowe (Concurrent) są używane, aby ułatwić korzystanie z oprogramowania na komputerach uczelnianych, takich jak wyposażenie laboratoriów. Dostęp do oprogramowania jest ograniczony do konfiguracji sieciowej zużycie mmanagera licencji FlexNet. Administrator licencji jest odpowiedzialny za utrzymanie serwera licencji i aktualizowanie go dla każdej nowej wersji oprogramowania.

W przypadku problemów z instalacją prosimy kontaktować się z administratorem licencji Adamem Kasianowiczem 85 746 9126,
licencje[at]uci.pb.edu.pl z Uczelnianego Centrum Informatycznego.