Okresowe szkolenie BHP dla pracowników PB

18-03-2021

Szkolenie BHP w formie elektronicznej znajduje się na portalu edukacyjnym Politechniki Białostockiej pod adresem: Szkolenie BHP 2021 r.

Szkolenie składa się z dwóch wymaganych elementów: Szkolenia BHP oraz TESTU.
Ukończenie szkolenia następuje po zapoznaniu się z całością materiałów szkoleniowych oraz pozytywnym zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę.

Szkolenie online – krok po kroku

1. Aby przejść do szkolenia, udostępnionego na portalu edukacyjnym Politechniki Białostockiej należy kliknąć w link.
    Po przekierowaniu do strony portalu edukacyjnego należy zalogować się do systemu.
    UWAGA! Do szkolenia mogą dostać się wyłącznie pracownicy, którzy korzystają ze służbowego konta w domenie @pb.edu.pl.
    Wykładowcy proszeni są o zweryfikowanie adresu, który mają przypisany do systemu USOSweb.
    Dopiero po wprowadzeniu właściwego adresu i migracji danych pomiędzy systemem USOS, a CKZ będzie możliwe przejście szkolenia.

Widok logowania lokalnego

• Logowanie dla pracowników niebędących pracownikami naukowymi

Pracownicy niebędący pracownikami naukowymi, naukowo-badawczymi lub dydaktycznymi, wybierają opcję: logowanie lokalne (1).

Loginem jest adres e-mail. Hasło zostało przekazane przez Dział Spraw Personalnych.

UWAGA! To nie jest to samo hasło co do poczty PB.

W przypadku problemów z hasłem istnieje możliwość skorzystania z opcji jego odzyskiwania (2). W tym celu należy wybrać opcję: „Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj” i podać służbowy adres e-mailowy.

UWAGA! Zmiana hasła dotyczy tylko platformy CKZ. Hasło do poczty pozostaje bez zmian.

• Logowanie dla pracowników naukowo-dydaktycznych

W przypadku pracowników naukowych, naukowo-badawczych lub dydaktycznych należy logować się wybierając opcję CAS.

1. Po poprawnym zalogowaniu się użytkownik zostanie przekierowany do zawartości „Moje ścieżki szkoleniowe”, gdzie należy wybrać szkolenie: Szkolenie BHP 2021 (3).Pracownicy administracyjni mają przypisane: Szkolenie BHP 2021 – ADMINISTRACJA;
    Pracownicy naukowi, naukowo-badawczy lub dydaktyczni mają przypisane: Szkolenie BHP 2021 – NAUCZYCIELE;
    Kierownicy jednostek mają przypisane: Szkolenie BHP 2021 – KIEROWNICY;
    Pracownicy techniczni mają przypisane: Szkolenie BHP 2021 – ROBOTNICZE.

Widok nazwa ścieżki szkoleniowej

1. Po wybraniu szkolenia, za pomocą przycisku „Uruchom” (4) uruchamiane są elementy wymagane: Szkolenie BHP oraz TEST.

Widok elementów wymaganach szkolenia

1. Szkolenie zostanie zaliczone po wyświetleniu wszystkich lekcji w szkoleniu oraz zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę.

Widok zawartości szkolenia

1. Po zaliczeniu wszystkich elementów szkolenia użytkownik może sprawdzić aktualny stan postępu szkolenia(5).

Postęp zaliczenia szkolenia

W razie problemów z uruchomieniem szkolenia mogą się Państwo kontaktować z pracownikami Centrum Kształcenia Zdalnego.