UWAGA STUDENCI – Zmiana identyfikatorów logowania do Office365 oraz sieci eduroam

28-09-2020

30 września 2020 r. mogą wystąpić problemy z dostępem do Office3565. Stosowany dotychczas identyfikator w postaci: i.nazwisko.cyfra@student.pb.edu.pl zostaje zastąpiony przez: identyfikator@student.pb.edu.pl, gdzie „identyfikator” to ID osoby z systemu USOSweb.

Do każdego studenta zostanie przesłana informacja dotycząca nowego identyfikatora logowania oraz hasła do pierwszego logowania.

Studenci pierwszego roku informację o sposobie logowania do Office 365 otrzymają  na adres podany podczas rekrutacji w systemie IRK.

Ponadto informujemy, że w ciągu najbliższych dni do każdego identyfikatora zostaną przypisane aliasy pocztowe tworzone według następujących wzorów:

• imie.nazwisko.indeks@student.pb.edu.pl (np. jan.kowalski.101234@student.pb.edu.pl)
  • i-indeks@student.pb.edu.pl (np. i-101234@student.pb.edu.pl)

Szczegółowe informacje dotyczące opisu procesu logowania dostępne są w aktualnościach na stronie Uczelnianego Centrum Informatycznego (https://pb.edu.pl/uci), link bezpośredni do informacji: http://bit.ly/Office365_identyfikator.

Powyższe rozwiązanie umożliwi studentom posługiwanie się bardziej spersonalizowanymi wersjami uczelnianego adresu e-mail, a osoby prowadzące zajęcia będą mogły w łatwy sposób kontaktować się ze swoimi studentami m.in. na podstawie numeru ich indeksu.

Dotychczas używany identyfikator logowania i.nazwisko.cyfra@student.pb.edu.pl będzie mógł być wykorzystywany tylko jako alias pocztowy.

EDUROAM

Informacje dotyczące logowania do sieci eduroam znajdują się po zalogowaniu w systemie USOSweb w zakładce „Mój USOSweb”

Powyższe zmiany mają związek z rozwojem usług informatycznych podnoszących poziom bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w Politechnice Białostockiej oraz konieczności ujednolicenia formatu loginów w uczelnianych systemach informatycznych.

Instrukcje obsługi w wersji html oraz PDF dotyczące pakietu Office znajdują się na stronie UCI w zakładce Office365