Zdalnie, ale z Uczelnią w tle

15-06-2020

Jeżeli Państwa tło za plecami nie jest idealne, lub zwyczajnie nie chcą Pastwo pokazywać swojego otoczenia lub zwykłe rozmycie nie wystarcza zapraszamy Państwa do wykorzystywania udostępnionych na stronie Politechniki Białostockiej zdjęć (https://pb.edu.pl/uczelnia/materialy-promocyjne/). Wszystko to można robić w ramach nowej funkcjonalności Teams umożliwiającej zmienianie tła podczas spotkania w aplikacji.

Jak zastąpić tło jednym z podanych obrazów jpg. dowiedzieć się można na stronie pomocy technicznej

Jak z automatu dodać kilka grafik do folderu w Teams?
Istnieje też możliwość dodania kilku grafik automatycznie. Dzięki temu nie będzie potrzeby wgrywania tła przy każdym nowym połączeniu.
W tym celu wystarczy wkleić do eksploratora w Windows lokalizację, która podana jest poniżej. Automatycznie otworzy się odpowiedni folder, do którego należy wrzucić własne zdjęcia:

DO WKLEJENIA:
%AppData%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads

Krok po kroku:
1. Uruchamiamy w Windows program Explorer: klawisz Windows+E.
2. W pasku adresu wklejamy adres %AppData%\Microsoft\Teams\Backgrounds\Uploads i naciskamy Enter.
3. Explorer automatycznie wskaże ścieżkę i pojawi się folder, gdzie należy wgrać zdjęcia.
4. Restartujemy Teams i już można wykorzystywać własne tła.

Jeżeli nadal nie jest jasne jak zmienić tło w Teams zapraszamy do oglądnięcia filmu instruktażowego:www.youtube.com

Istnieje możliwość tworzenia własnych, niestandardowych grafik, które będą używane jako tło.
Zalecane jest przygotowywanie obrazów o współczynniku proporcji 16:9 i rozdzielczości co najmniej 1920x1080.

Przyjemnego korzystania z Teams.