Wojciech Nowicki najlepszym polskim lekkoatletą

31-10-2018

Wojciech Nowicki, absolwent i Honorowy Ambasador Politechniki Białostockiej został uznany najlepszym polskim lekkoatletą 2018 roku. Nagrodę „Złote kolce 2018” przyznał młociarzowi Polski Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Przeglądem Sportowym.

Wojciech Nowicki jest m.in. brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz złotym medalistą lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej. Uczelnia uhonorowała sportowca tytułami Złotego Absolwenta i Honorowego Ambasadora Politechniki Białostockiej.

„Złote Kolce” to najbardziej prestiżowy ranking lekkoatletyczny w Polsce. Jest organizowany od 1970 roku. Zwycięzców wyłania się na podstawie rankingu. Zawodnicy otrzymują punkty za miejsca zajmowane na najważniejszych zawodach lekkoatletycznych w kraju i za granicą. Dodatkowe punkty zyskują za pobicie rekordów świata, Europy czy Polski oraz za wysokie pozycje na listach najlepszych wyników w sezonie.