Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności

Wicemistrzowie Polski

25-04-2018

Drużyna z Politechniki Białostockiej zdobyła tytuł wicemistrza Polski w kategorii uczelni technicznych w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. W klasyfikacji generalnej zawodów zajęła miejsce piąte.

Drużyna sekcji badmintona KU AZS Politechniki Białostockiej wzięła udział w finałach Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w dniach 20 – 22 kwietnia 2018 roku  na obiektach sportowych Politechniki Łódzkiej. W zawodach wystartowało 16 ekip wyłonionych w dwóch turniejach półfinałowych, w których rywalizowało łącznie 34 drużyn.

Drużyna Politechniki Białostockiej zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w kategorii uczelni technicznych zdobyła tytuł Wicemistrza Polski. W drodze o najwyższe miejsce na podium w tym zestawieniu ulegliśmy tylko Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

• Konrad Baranowski (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Maciej Dąbrowski (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Karolina Janowska (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Magda Konieczna (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Justyna Lenczewska (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Julita Rybałt (Wydział Architektury )
  • Tomasz Sagun (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Dominik Ziętek (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )
  • Maria Taraszkiewicz (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska )

Opiekunem drużyny jest mgr Dawid Szczerbiński.

Gratulujemy sportowcom!

Przeczytaj także: Badmintoniści na drugim miejscu AMP 2018 , Badminton Finał – wyniki