Świetny występ studentów PB w Robomaticonie

14-03-2019

Drugie miejsce w kategorii Micromouse to wynik studentów Wydziału Elektrycznego w tegorocznej edycji Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon – jednego z największych turniejów robotów w Polsce.

Do turnieju robotów mobilnych stanęły konstrukcje studenci z różnych ośrodków akademickich w Polsce i Europie. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: Micromouse – jak najszybsze pokonanie zawiłego labiryntu przez mysz robotyczną; Xsumo – zapasy robotów w różnych kategoriach wagowych; Freestyle – dowolne konstrukcje; Humanoid Sprint – wyścigi robotów humanoidalnych; Line Follower – jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego przez czarną linię; Line Follower Enhanced – jak najszybsze pokonanie toru z różnymi przeszkodami; Puck Collect – zbieranie kolorowych krążków z planszy; Death Race – wyścig 2 robotów „na śmierć i życie” – tu nie obowiązują żadne reguły oraz Humanoid Sumo – walki robotów humanoidalnych w ringu.

Piotr Bartosiak, Mateusz Borkowski, Michał Chłud oraz Damian Jurkiewicz ze Studenckiego Koła Naukowego Automatyki i Robotyki wystartowali w kategorii robotów Micromouse. Przygotowana przez nich konstrukcja Avario pomyślnie przeszła przez trudy eliminacji i zajęła II miejsce!

Warto podkreślić, że to kolejny sukces drużyny z Koła Naukowego AiR w tym składzie. W ubiegłym roku na zawodach Sumo Challenge 2018 w kategorii Micromouse za konstrukcję  Rapid_2 drużyna zajęła IV miejsce.

Robomaticon – Turniej Robotów Mobilnych 2019 odbył się 9 marca 2019 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Sama impreza organizowana jest zaś od 2011 roku. Przyciąga rzesze fanów robotyki w różnym wieku, konstruktorów i firmy z branży robotycznej.

Gratulujemy!