SumoMasters zwycięża na Łotwie

29-04-2019
roboty SumoMasters na zawodach na Łotwie

27 kwietnia 2019 roku drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego w składzie: Paulina Łapińska, Marcin Dziubek i Michał Falkowski wzięła udział w międzynarodowych zawodach Baltic Robot Sumo 2019 odbywających się w Malta na Łotwie. Drużyna wystartowała w kategorii MegaSumo z robotami: Masakrator, Speedster, ACE i Javelin.

Zawody rozgrywano w systemie „każdy z każdym”. Po długich i ciężkich walkach oraz podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że zespół z Politechniki Białostockiej zdeklasował konkurencję. Reprezentanci Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego PB zajęli w swojej kategorii wszystkie miejsca na podium! Pierwsze miejsce wywalczył robot Javelin, drugie – robot Masakrator, trzecie – robot ACE. Te zwycięstwa to wielka satysfakcja, ale też przepustka do występu na najważniejszych zawodach w sezonie All Japan Robot-Sumo Tournament. Dzięki świetnym wynikom na Robotiada 2019 w Wilnie oraz Baltic Robot Sumo 2019 na Łotwie zespół SumoMasters zdobył już dwa zaproszenia na turniej w Japonii.

Z zawodów na Łotwie zespół wraca wyczerpany, lecz w bardzo dobrych nastrojach. Wysokie miejsca mobilizują do dalszych zmagań. Już 4 maja w Krasiejowie drużyna będzie walczyć o kolejne zaproszenie na zawody w Japonii.

Wyjazdy SumoMasters na zawody robotyczne na Łotwie i do Krasiejowa wsparł Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta. Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji studenci otrzymali również z Wydziału Mechanicznego PB oraz firm: Wenglor, Faulhaber i Yato.