Sukces licealistów w turnieju RoboMeeting

29-03-2019
LO na RoboMeeting

60 robotów, 150 uczestników i setki widzów uczestniczyło w drugiej edycji RoboMeeting 2019. Ten ogólnopolski turniej robotów organizowany przez III LO w Białymstoku.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie i studenci z Podlasia. Wśród nich przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Nasi licealiści wystartowali w dwóch z czterech konkurencji zawodów: minisumo oraz freestyle.

W kategorii minisumo do półfinałów zakwalifikowały się aż 3 zespoły LO PB. Po zaciętych walkach finałowych wywalczyły pierwsze, trzecie i czwarte miejsce. Najlepszy okazał się robot Gruby-XXL zbudowany przez zespół w składzie: Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz, Krystian Kuklicz. Na trzecim miejscu uplasował się robot Pierdząca Kombinerka, którego twórcą jest Rafał Grabowski. Czwarte miejsce zajęli uczniowie klasy pierwszej z robotem DrimBot.

W kategorii freestyle roboty oceniane były przez jury złożone z przedstawicieli Naczelnej Organizacji Technicznej, Podlaskiego Kuratorium Oświaty oraz Politechniki Białostockiej. W tej konkurencji uczniowie LO PB uplasowali się na drugim i trzecim miejscu. Robot T-100 VR ON zbudowany przez pierwszoklasistów: Paulinę Czyżewską, Michała Sawickiego i Jakuba Konopko zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Konrad Oborski, Mikołaj Kasabuła i Maciej Bachurzewski z robotem Find3r.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej o udziale uczniów LO PB w RoboMeeting na stronie szkoły: pb.edu.pl/liceum-ogolnoksztalcace